Založ si blog

Macron dostal preplesk od Ruska

Od 22. augusta 2023 bude prebiehať jeden z najvýznamnejších samitov našej doby, ktorý posunie svet na novú koľaj. Tento samit medzinárodného združenia BRICS, ktorý sa bude konať v Juhoafrickej republike, bude kľúčovým momentom pre globálnu ekonomiku a podľa viacerých aj západných ekonómov sa prijatím vzájomnej zúčtovacej meny združenia BRICS, posunie globálna ekonomika výrazne bližšie k dedolarizácii, čím sa ukončí hegemónia dolára ako svetovej rezervnej meny a zároveň aj hegemónia spojených štváčov amerických, ako samozvaného globálneho policajta, resp. provokatéra č. 1.. To, že naše mienkotvorne sa tváriace médiá a naša súčasná vláda amerických sluhov a slúžok ignorujú BRICS a započatú dedolarizáciu, ma vôbec neprekvapuje, nakoľko sú odtrhnutí od reality a iba členské štáty NATO predstavujú pre nich celý svet. Avšak prekvapilo ma vyjadrenie jedného významného amerického právnika a investičného bankára, ktorý svojho času radil americkému ministerstvu obrany, spravodajskej komunite USA a hlavným hedžovým fondom v globálnych finančných otázkach a slúžil ako sprostredkovateľ vôbec prvých finančných vojnových hier, ktoré viedol Pentagon. Volá sa James Rickards a jednu zo svojich posledných analýz ohľadom dedolarizácie globálnej ekonomiky ukončil vetou: „Stále je čas dostať sa do rozbehnutého vlaku BRICS+.“ Z takýchto Američanov by si mohli brať príklad aj tí naši pseudoameričania v Prezidentskom paláci, vo vláde a v Národnej rade SR, a hneď by sme sa na Slovensku mali lepšie.

Svetové geopolitické a geoekonomické kolesá sa otáčajú a začínajú si to uvedomovať aj čelní lídri toho „nášho“ Západného civilizačného sveta. Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa chcel stať prvým západným lídrom, ktorý by bol pozvaný na samit BRICS, uviedla v pondelok (19.6.2023) neskoro večer ministerka zahraničných vecí Francúzska Catherine Colonna. Podľa mňa dosť trúfalý krok na amerického vazala, ale nech, oceňujem minimálne jeho odvahu a aktívny odpor voči vôli spojených štváčov amerických. Nanešťastie pre Marcona však toto jeho „prosíkanie“ narazilo na odpor Ruska, ktoré prostredníctvom svojej diplomacie odkázalo, že: „Francúzsky prezident Emmanuel Macron by bol nevhodným hosťom samitu BRICS.“ No, ale 22. august je ešte ďaleko a udiať sa môže hocičo, aj to, že Macron sa tohto samitu napokon zúčastní, avšak za akú cenu, to si netrúfam ani odhadovať. Ale, čo si trúfam odhadovať je to, že slovenská diplomatická misia na tomto kľúčovom samite nového svetového poriadku prítomná nebude, čo ma úprimne mrzí.

P.S.: Geopolitika a geoekonomika sú spojené nádoby, čoho jasným dôkazom je aj to, že diplomatickému odmietnutiu Ruska ohľadom Marconovej účasti na samite BRICS sekundovala správa o tom, že na munícii, ktorou ukrajinská armáda ostreľovala jeden z kľúčových mostov spájajúci Krym s pevninou, boli na šrapneloch nápisy: „Vyrobené vo Francúzsku.“ Dôvody negatívneho postoja Ruska sú teda jasnejšie ako facka a minimálne jednu takú diplomatickú v tomto prípade Rusi uštedrili práve Macronovi.

Otázkou je, či padne režim

28.09.2023

Padne režim?! Toľko očakávané predčasné voľby sa nezadržateľne blížia. Občania Slovenska na ne čakajú od februára 2020, kedy sa k moci dostal amatérsky, nenávistný, protislovenský, proukrajinský, proamerický, probruselský provojnový propfizerovský zločinecký režim reprezentovaný Matovičom, Hegerom, Kollárom, Sulíkom, Remišovou, Naďom, Kolíkovou, Pročkom, [...]

Útlocitná Čaputová útočí na emócie voličov

18.09.2023

Útlocitná Čaputová podala na súd civilnú žalobu na Fica. Dôvodom sú údajné hrubé klamstvá a vymyslené obvinenia, ktoré o nej Fico neustále šíri. Útlocitná priznala, že si je vedomá toho, že ako verejne činná osoba je povinná znášať vyššiu mieru kritiky, ale údajne nie je povinná znášať stupňujúce sa verejné šikanovanie a bezdôvodné obviňovanie z [...]

Choroba s názvom Progresívne Slovensko

15.09.2023

Priatelia, pozrela som si volebný program „Plán pre budúcnosť“ tejto extrémistickej strany plnej kadejakých dúhových súdruhov, radikálov, protinárodných živlov a hlavne „odborníkov a odborníčok na dôstojnú budúcnosť Slovenska“, ktorý by sa mal skôr volať – „Presunieme všetkých kamošov z pofidérnych mimovládok a všetkých progresívnych aktivistov do [...]

System S-200 Polsko

Ukrajinci ukázali, ako používajú staré rakety S-200 proti ruským cieľom

04.10.2023 06:00

Ukrajinské ozbrojené sily vôbec prvýkrát zverejnili video, na ktorom odpaľujú raketu S-200 proti ruským pozemným cieľom.

Kevin McCarthy

Republikánski rebeli odvolali svojho šéfa Snemovne, prvýkrát v americkej histórii

03.10.2023 23:00

Republikán Kevin McCarthy prišiel o funkciu predsedu americkej Snemovne reprezentantov.

Taliansko, havária, autobus

Pri Benátkach sa zrútil autobus, zahynuli dve desiatky ľudí

03.10.2023 22:25

Najmenej 21 mŕtvych si v utorok vyžiadala nehoda autobusu neďaleko talianskych Benátok. Autobus sa zrútil z nadjazdu, uviedol starosta mesta podľa talianskych médií.