Založ si blog

Amatéri zo Sme rodina s pochybnými školami a titulmi

Predseda parlamentu má problém. S titulom či bez neho. Ten problém je skôr morálneho rozmeru. A zároveň ďalšie otázniky vyvolávajú aj členovia vlády či vysokí štátni predstavitelia.

Rezort práce je ozaj kuriózny (https://slavena.blog.pravda.sk/2020/06/26/bakalari-ovladli-rezort-prace/ ). Neprišlo by sa na to, nebyť nenaplnených ambícií pár dňovej splnomocnenkyne pre rodiny, Petry Krištúfkovej. Tej, ktorá tiež klamala, keď tvrdila, že s Kočnerom ju nič nespája. Ten však tvrdil na poslednom súdnom pojednávaní úplne niečo iné. Len médiá tomu už nevenujú žiadnu pozornosť, aj keď by mali, keďže dotyčná je podpredsedníčkou parlamentného výboru pre sociálne veci a sedí aj v komisii na posudzovanie žiadostí o poskytnutie dotácie na podporu humanitárnej pomoci a SOS dotácie pri Ministerstve práce. Možno si to médiá nechávajú na uhorkovú letnú sezónu.

Najviac však prekvapuje štýl riadenia ministra práce Bc. Krajniaka. Na pondelok, t.j. 29. júl 2020 o 13.00 hod. v kancelárii ministra bolo zvolané pracovné rokovanie hlavných inšpektorov práce s ministrom, kde si mali hlavní inšpektori práce (teda riaditelia jednotlivých krajských inšpektorátov) pripraviť návrhy na zmenu vybraných zákonov. Ozaj sa niektorí aj pripravovali, pretože verili, že slušnosť a odbornosť je krédom tejto vlády. No bohužiaľ ostali sklamaní a rozčarovaní. Pracovné rokovanie sa nekonalo. Hnali sa totižto z každého krajského mesta do Bratislavy po ODVOLACÍ dekrét. Toto je tá slušnosť a odbornosť. Čistky v podaní Sme rodina prebiehajú aj takto. Zároveň si v ten istý deň prebrali dekréty o menovaní noví riaditelia, ktorých navrhla Bc. Hedviga Machayová, šéfka Národného inšpektorátu práce, kandidátka do NR SR a nominantka Sme rodina. Čo čert nechcel, zabudli si mocipáni s Bc. titulmi prečítať zákon. Dvaja z nových budúcich hlavných inšpektorov hneď v utorok museli menovací dekrét vrátiť – konkrétne Mgr. Ostrožanský z Inšpektorátu práce Trnava a Ing. Hruška z Inšpektorátu práce Prešov. Pretože nestačí len správna stranícka príslušnosť, ale aj povinná 5 ročná prax inšpektora práce. To však akosi „top manažmentu“ Národného inšpektorátu práce pri predkladaní návrhov na vymenovanie uniklo. V utorok sa však našli rýchlo v strese nové kádre. Amaterizmus a diletantstvo v priamom prenose. Smeje sa celá sústava inšpekcie práce, ale čo už. Aj takto vyzerá odbornosť v podaní Borisa Kollára a Sme rodina. Nechajme sa prekvapiť výsledkami. Ale už teraz na plnú hubu avizujú prepúšťanie a zbavenie sa všetkých, ktorí pracovali za vlád Smeru.

PS: Pán premiér, toto je tá vláda odborníkov, že si zodpovední nevedia prečítať ani pár stránkový zákon o inšpekcii práce?! Teraz v čase koronakrízy a zvyšujúcej sa nezamestnanosti sa má inšpekcia práce oslabiť? Práve naopak, teraz je potrebné ju posilniť a nie zdecimovať, pretože, kto bude v týchto zlých časoch chrániť práva zamestnancov? Ale Vás asi obyčajný zamestnanec nijako nezaujíma…

 

Ekonomický vlastizradca Sulík

05.08.2020

Nová vládna elita, ktorá počas prvej vlny pandémie svojimi absolútne neodbornými škodlivými (ne)ekonomickými rozhodnutiami položila hospodárstvo Slovenska na kolená, a tým výrazne ohrozila našu republiku, napr. pôžičkou 12 miliárd pre vykrytie strát a servilným prijatím podmienok nadiktovaných z Bruselu pre získanie „bruselskej pomoci“, sa aj naďalej tvári, [...]

Okradol som vás, prepáčte!

17.07.2020

Krátko pred parlamentnými voľbami odznela v médiách dobrá správa pre dôchodcov. Každý z nich mal dostať koncom roka 2020 a potom aj v ďalších rokoch vianočný dôchodok vo výške priemernej penzie, teda cca 460 eur. Čo je pre slovenských dôchodcov pri ich biednych dôchodkoch vcelku pekná suma. Časy sa však menia a názory politikov, ktorí za to ešte ako opoziční [...]

Kráľ populizmu Matovič I.

03.07.2020

Takého populistu, ako je Matovič, nám môžu závidieť aj občania z tzv. banánových republík. Všetci si určite pamätáme ako škriekal a vzdúval sa ako moriak, keď sa verejnosti podhodilo plagiátorstvo vtedajšieho predsedu parlamentu Andreja Danka. Požadoval okamžité odstúpenie z ústavnej funkcie, odobratie všetkých titulov, uväznenie a zlynčovanie rovno na námestí [...]

Covid-19, koronavírus, testovanie, zdravotníctvo,

Koronavírus chytá druhý dych

07.08.2020 05:00

Pre narastajúci počet nakazených na Slovensku na budúci týždeň zasadne Pandemická komisia vlády. V prípade potreby aj konzílium epidemiológov.

zbraň, pištoľ, vražda, lupič

Radikál vo Francúzsku zajal rukojemníkov, žiadal oslobodenie Palestínčanov

06.08.2020 22:49, aktualizované: 07.08.2020 01:08

Ozbrojený muž vo štvrtok zajal šesť rukojemníkov v jednej z bánk v severofrancúzskom meste Le Havre. Neskôr sa vzdal polícii.

Mike Pompeo

Pompeo bude v Prahe, Viedni aj Varšave. Bratislavu obíde

06.08.2020 21:43

Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo navštívi viaceré krajiny v strede Európy. Bude hovoriť aj o energetike.

pocasie-8-20-2020

Tropické teploty sa vrátia. Čo vám ale môže pokaziť víkend?

06.08.2020 19:00

Daždivé počasie prakticky za nami a vo výhľade sú tropické dni. Aké však budú noci? A je niečo, čo vám môže pokaziť víkend?