Založ si blog

Liberálny fašista vs. Svätopluk

Redaktor denníka SME(ti), Peter Getting, má podľa jeho vlastných vyjadrení očividne problém so slovenskými dejinami a významnými osobnosťami našich dejín, a to až do obdobia Veľkej Moravy. Konkrétne ho trápi kráľ Svätopluk a jeho socha na Bratislavskom hrade. Pravdepodobne to nie je jediný duševný problém pána Gettinga, ktorý môže byť viac prejavom nenávisti voči slovenskému národu a jeho historickému a kultúrnemu dedičstvu ako prejavom liberálneho zmýšľania, ktorého hlavným znakom je „ži a nechaj žiť“. Netreba sa tomu však čudovať, veď poznáme tých slovenských ultra-liberálov, ktorí s obľubou používajú prvky fašizmu, hlavne voči príslušníkom slovenského národa.

(https://www.hlavnespravy.sk/zapade-sa-dnes-rucaju-odstranuju-sochy-rasistov-zlocincov-rozmanitych-gaunerov-pise-redaktor-dennika-do-tejto-kategorie-zaraduje-aj-sochu-svatopluka/2213436)

(https://plus.sme.sk/c/22432295/na-zapade-rucaju-sochy-zlocincov-u-nas-ich-staviame.html)

Pripomeňme si preambulu Ústavy Slovenskej republiky, ktorá je stále najvyšším právnym dokumentom nášho štátu (aj keď sa to napr. tým najviac pokrokovým liberálnym fašistom vôbec nepáči) a je záväzná pre každého občana Slovenskej republiky. Každý, kto sa nachádza na zvrchovanom území Slovenskej republiky, je povinný sa správať v jej medziach, vrátane tých progresívnych „nadľudí“.

„My národ slovenský,

pamätajúc na politické a kultúrne dedičstvo svojich predkov a na stáročné skúsenosti zo zápasov o národné bytie a vlastnú štátnosť, v zmysle cyrilo-metodského duchovného dedičstva a historického odkazu Veľkej Moravy, vychádzajúc z prirodzeného práva národov na sebaurčenie, spoločne s príslušníkmi národnostných menšín a etnických skupín žijúcich na území Slovenskej republiky, v záujme trvalej mierovej spolupráce s ostatnými demokratickými štátmi, usilujúc sa o uplatňovanie demokratickej formy vlády, záruk slobodného života, rozvoja duchovnej kultúry a hospodárskej prosperity,
teda my, občania Slovenskej republiky, uznášame sa prostredníctvom svojich zástupcov na tejto ústave: …“
(https://www.nrsr.sk/web/Static/sk-SK/NRSR/Doc/zd_ustava_20190822.pdf)

V preambule je jednoznačne napísané, že slovenskí občania slovenskej národnosti, vrátane všetkých ostatných národností, aj etník obývajúcich zvrchované územie Slovenskej republiky, rešpektujú historický odkaz Veľkej Moravy, ktorá dosiahla svoju najväčšiu slávu práve za čias panovania kráľa Svätopluka, ktorého socha vadí pánovi Gettingovi, čím priamo spochybňuje preambulu Ústavy SR, ktorá je aj pre neho záväzná. Domnievam sa, že akékoľvek nabádanie alebo pokusy na odstraňovanie či likvidáciu takejto sochy, ktorá jednoznačne poukazuje na historický odkaz slovenského národa, je porušením Ústavy SR, konkrétne v tomto bode:

„Každý má právo slobodne rozhodovať o svojej národnosti. Zakazuje sa akékoľvek ovplyvňovanie tohto rozhodovania a všetky spôsoby nátlaku smerujúce k odnárodňovaniu.“
(DRUHÁ HLAVA: ZÁKLADNÉ PRÁVA A SLOBODY,Prvý oddiel: Všeobecné ustanovenia, článok 12, bod 3)

Vzhľadom na uvedené skutočnosti sa domnievam, že došlo k porušeniu Ústavy SR a orgány činné v trestnom konaní by mali podniknúť všetky potrebné kroky, ktoré zabezpečia dodržiavanie Ústavy SR na našom zvrchovanom území a všetky príslušne štátne orgány by mali konať tak, aby bola Ústava SR dodržiavaná zo strany každého občana ako mu to Ústava SR ukladá, aby nedochádzalo k porušovaniu ústavných práv žiadneho občana SR, vrátane toho, ktorý je slovenskej národnosti.

P.S. Vážený pán Getting, keď už teda hlásate, že by mala byť odstránená Svätoplukova socha z Bratislavského hradu, tak potom v Nitre na Svätoplukovom námestí sa nachádza meč kráľa Svätopluka, tak asi by bolo vhodné tiež odstrániť celé námestie a aby ste boli maximálne uspokojený, tak v okrese Nitra je tiež obec Svätoplukovo, ktorú by bolo asi tiež vhodné celú odstrániť, resp. možno Vám postačí ju premenovať..

Pevne verím, že si pre Vás príde NAKA a budete predvedený pred spravodlivosť za prejavy nenávisti voči slovenskému národu.
PS: Liberálne šialenstvo sa u nás rozmáha neuveriteľne rýchlo a zjavne nemá hraníc. Kedy sa už preberieme do reality a začneme si veci vážiť a históriu neprekrúcať?!

Kráľ populizmu Matovič I.

03.07.2020

Takého populistu, ako je Matovič, nám môžu závidieť aj občania z tzv. banánových republík. Všetci si určite pamätáme ako škriekal a vzdúval sa ako moriak, keď sa verejnosti podhodilo plagiátorstvo vtedajšieho predsedu parlamentu Andreja Danka. Požadoval okamžité odstúpenie z ústavnej funkcie, odobratie všetkých titulov, uväznenie a zlynčovanie rovno na námestí [...]

Amatéri zo Sme rodina s pochybnými školami a titulmi

01.07.2020

Predseda parlamentu má problém. S titulom či bez neho. Ten problém je skôr morálneho rozmeru. A zároveň ďalšie otázniky vyvolávajú aj členovia vlády či vysokí štátni predstavitelia. Rezort práce je ozaj kuriózny (https://slavena.blog.pravda.sk/2020/06/26/bakalari-ovladli-rezort-prace/ ). Neprišlo by sa na to, nebyť nenaplnených ambícií pár dňovej splnomocnenkyne pre [...]

Bakalári ovládli rezort práce

26.06.2020

Seriál v podaní Sme rodina pokračuje. Okrem života dôležitej informácie, že rodinne založený predseda strany Boris Kollár má nového potomka aj novú matku svojho dieťaťa (Spoveď novej mamičky Miriam), sa každým dňom objavujú ďalšie pikošky, ktoré môžu mať vplyv na chod štátu. Aj keď Boris nebude používať titul Mgr. Stačí predsa používať Bc. Kto vlastne [...]

Milan Krajniak, podkast, podcast,

Rezort práce vydal odporúčania pre sociálne služby, ak by prišla 2. vlna nákazy

09.07.2020 14:19

Minister vyčíslil, že celková pomoc pre zariadenia sociálnych služieb doteraz bola vo výške viac ako 10 miliónov eur.

sud, bodor Bödör

Bödör ide do väzby. Zo súdu bude hneď prevezený do zariadenia v Žiline

09.07.2020 14:03, aktualizované: 16:00

Obvinený je z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti v súvislosti s kauzou Dobytkár.

polícia zásah bratislava útok nožom

Polícia vyšetruje stredajší incident ozbrojeného muža v Bratislave

09.07.2020 13:34

Ozbrojený 43-ročný muž sa s nožom pohyboval po uliciach bratislavského Starého Mesta.

dieťa, auto, nezabudni ma v aute

Pozor, v aute môže byť zabudnuté dieťa

09.07.2020 13:30

V tomto roku zatiaľ polícia nemusela zachraňovať dieťa z rozpáleného auta, ale psa už áno. Na nebezpečenstvo budú policajti vodičov upozorňovať.