Založ si blog

Tsunami „Matovič“ sa blíži ku kritickému bodu

Ďalšie celoplošne testovanie? Buď tu niektorí vládni predstavitelia prestali vnímať realitu a nepochopili, že obyvateľstvo sa toho ich celoplošného sociologického pokusu zúčastnilo menej dobrovoľne a viac nasilu, alebo je ich myseľ ovládaná nekontrolovateľným pocitom moci a absolútnej nedotknuteľnosti. Trochu faktov v dnešnej dobe internetu.

Odborníci Bražinová, Somorčík, Kynčl, Krištúfková, Avdičová  Špaleková zhodnotili zvýšenú celkovú úmrtnosť počas chrípkovej sezóny v rokoch 2007 – 2017. V hodnotení sa uvádza:

  • Slovensko: priemerne 1503 úmrtí ročne (3%) a 816 v období  chrípkovej epidémie sú pripísateľné chrípke.

Podľa posledných údajov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) zverejnených v roku 2018 úmrtia na chrípku a zápal pľúc dosiahli na Slovensku 1 925 prípadov, resp. 4,24% z celkového počtu úmrtí. Na covid-19 je hlásených 709 úmrtí.

Otázkou je, prečo sme nepanikárili už dávno z chrípky, keď napr. v sezóne 2016/2017 bolo zaznamenaných až 3703 úmrtí a nikomu nechýbali rúška či lockdown, svet fungoval a Slovensko tiež.

Ignoráciou, dehonestáciou a pomaly až kriminalizáciou odborníkov za nesúhlas s celoplošným testovaním a s diletantským (ne)riešením celospoločenskej krízy, ignoráciou, dehonestáciou a pomaly až kriminalizáciou búriaceho sa obyvateľstva proti nezmyselným likvidačným opatreniam, obmedzovaniu slobody a ľudských práv a v neposlednom rade vynucovanie si účasti na pokuse s názvom celoplošné testovanie pod hrozbou represie, súčasná vládna garnitúra situáciu nielenže nerieši, ale dokonca ešte aj zhoršuje a chaotickými opatreniami akurát vytvára ďalšie a ďalšie problémy. Problémy, ktoré vznikli aj napriek tomu, že nemuseli, sa správajú ako vlna tsunami, ktorá sa takmer nepozorovane blíži k brehu a po prekonaní kritického bodu sa zdvihne z hladiny oceána a po náraze na pevninu po sebe zanechá apokalyptickú spúšť. Tak isto sa teraz správajú problémy, ktoré spôsobila nielen, ale aj Matovičova vláda. Už nám neostáva nič iné, len sa urýchlene začať pripravovať na náraz a následnú potopu, z ktorej sa budeme spamätávať veľmi dlho.

Máme núdzový stav. Okrem toho, že je to ideálny stav na rabovanie verejných financií, nakoľko je všeobecne možné beztrestne obchádzať verejné obstarávania vo všetkom a že sa tak deje, to je snáď jasné každému z nás, lebo nezmyselne rozhajdákať cca 2 miliardy eur zo štátneho rozpočtu bez štandardnej verejnej súťaže je viac ako do očí bijúce (www.crz.gov.sk). Ďalším špecifikom núdzového stavu je možnosť vyhlásenia napr. hospodárskej mobilizácie. To znamená, že vláda môže akémukoľvek hospodárskemu subjektu nariadiť prednostnú produkciu pre potreby štátu a v záujme ochrany obyvateľstva. Na etapu č. 1 celoplošného testovania sme zbytočne vyhodili 100 miliónov eur a ďalšie desiatky až stovky miliónov eur chce Matovič vyhodiť na ďalšie a ďalšie celoplošné testovania. O spôsobe nákupu a od akej firmy sa nakupovalo, to preveria hádam príslušné orgány.

Ak by sme však balík peňazí vyhodených len na etapu č. 1 použili na výstavbu nových nemocníc, tak by sme postavili 2 špičkové a vzhľadom na núdzový stav sme mohli hospodárskou mobilizáciou nariadiť stavebníkom bezodkladne začať s ich výstavbou s pracovným nasadením 24/7 s výnimkou nevyhnutných technologických prestávok a kľudne mohli pomáhať aj vojaci. Môj hrubý odhad je, že do pár mesiacov by sme nové nemocnice mali k dispozícii. Toto by malo zmysel, namiesto vyhadzovania peňazí na jednorazové špajličky do nosa, ktoré sú súčasťou hračkárskych antigénových testov za 4 eurá/ks.

P.S.: Raz hádam táto potopa po tsunami opadne, apokalypsa pominie a my ako národ sa poučíme, že nestačí voliť akúkoľvek zmenu. Je potrebná zmena, ale najbližšie voľby to už musí byť zmena odborná, ktorá nás vyvedie z krízy.

Spasiteľ Matovič alebo viac testov = väčší biznis

14.01.2021

Testovanie v podaní Igora Matoviča začalo takto https://www.crz.gov.sk/zmluva/5021873/ , pokračovalo takto https://www.crz.gov.sk/zmluva/5380151/ a naďalej pokračuje. Pri tomto mega biznise pre čuduj sa svete firmičku z Trnavy, ktorá mala donedávna dlhy voči štátu, asistujeme bohužiaľ, my všetci. Akurát my asistujeme tak, že platíme a necháme si špárať donekonečna [...]

Inkvizícia a upaľovanie zaživa začalo

30.12.2020

Rok 2020 si nikto z nás nepredstavoval takto. Ako z nejakého sci-fi filmu, resp. apokalyptickej drámy (začiatok pandémie, nečakané víťazstvo Matoviča a jeho „Pročkokandidátov“, obmedzenia, zákazy, opakovaný núdzový stav, atď.). No na Slovensku sa to ešte zdramatizovalo oveľa viac. Po voľbách nová vláda spustila nový akčný seriál. Akcia X, akcia Y, komando [...]

Pre podvodníka Matoviča je každý podvodníkom

11.12.2020

Vlna odporu voči neschopnosti Matovičovej vlády pokračuje a naberá na obrátkach. Niekoľko gastro prevádzok sa postavilo na odpor a sprístupnili svoje priestory zákazníkom aj napriek trvajúcemu zákazu, na ktorého legitimitu sú rôzne právne názory (podotýkam, že tieto opatrenia a zákazy sú spochybňované skúsenými, odborne zdatnými právnikmi, ktorých právne znalosti sú [...]

Jake Angeli / Jacob Chansley /

Ministerstvo vnútornej bezpečnosti USA vydalo výstrahu pred domácim terorizmom

27.01.2021 23:09

Podľa ministerstva existuje hrozba útokov zo strany domácich protivládnych extrémistov.

navaľnyj

Ruská polícia pri domovej prehliadke zadržala Navaľného brata

27.01.2021 22:07

Podľa Navaľného spolupracovníkov je skutočným dôvodom domových prehliadok Putinov šialený strach.

Richard Rybníček

Matovič nahneval primátorov: Vláda nás ponižuje a zmätkuje

27.01.2021 21:22

Zástupcovia miest sú šokovaní, že štát neberie mestá a samosprávy ako relevantných partnerov a situáciu nemá vôbec pod kontrolou.

vladimir putin

Putin: Koronavírusová pandémia je hrozbou pre globálnu stabilitu

27.01.2021 20:20

Medzinárodné inštitúcie slabnú, regionálne konflikty sa množia a globálna bezpečnostná situácia sa zhoršuje, povedal Putin.