Založ si blog

Inkvizícia a upaľovanie zaživa začalo

Rok 2020 si nikto z nás nepredstavoval takto. Ako z nejakého sci-fi filmu, resp. apokalyptickej drámy (začiatok pandémie, nečakané víťazstvo Matoviča a jeho „Pročkokandidátov“, obmedzenia, zákazy, opakovaný núdzový stav, atď.). No na Slovensku sa to ešte zdramatizovalo oveľa viac. Po voľbách nová vláda spustila nový akčný seriál. Akcia X, akcia Y, komando NAKA, elitní policajti, každý deň bombové titulky a niekto známy v putách. Wau šou! Ak sa to netýka nás, čoby sme si nekopli! Veď oni sú zlodeji, vrahovia, ukazovať prstom na niekoho iného, bez toho, aby sme sa pozreli do zrkadla a pozametali si pred vlastným prahom je také slovenské. Nechcem zľahčovať situáciu ani nikoho obhajovať, to vôbec nie. Ale pozrime sa okolo, koľkí okolo nás sa snažili krátiť DPH, prekročili rýchlosť, nedodržali alebo sa snažili obísť zákon, nadobudli majetok pokútnym spôsobom a veselo sa škeria do kamier a volajú po spravodlivosti? V malom či veľkom rozsahu. Skús hodiť kameňom, kto si bez viny….

Prezumpcia neviny pre mnohých neznámy pojem. Ak na to pozeráme v teple svojich príbytkov, je to dobré rozptýlenie po práci a malá iskierka nádeje, že sa na tom Slovensku niečo zmení. Ale chceli sme to takto?!

Politické vraždy

To, čo sa začalo smrťou novinára Kuciaka, nemalo obdoby. Na jeho hrobe tancovali mnohí, ktorí sa teraz hrajú na spravodlivých, slušných a korektných, pričom len zneužili situáciu. To, čo pokračuje a deje sa, nemá obdoby tiež. Veď predsa každý má právo na spravodlivý súdny proces. A spravodlivý súdny proces by chcel každý z nás. Bulvarizácia a hon na čarodejnice má prvú obeť. Tou obeťou je kedysi vysokopostavený policajný prezident Milan Lučanský. Nezvládol situáciu, niečo sa mu stalo, sám si niečo urobil, prinútili ho, zničili ho, zabili ho, utýrali ho….domnienky a dohady sú a budú rôzne. Pravdu sa asi ani nikdy nedozvieme…. Ale muselo sa to stať? Nech si odpovie každý sám.

Kto je Milan Lučanský? Dlhoročný skúsený policajt, nie nejaký pomerov neznalý, neskúsený tajtrlík https://sk.wikipedia.org/wiki/Milan_Lu%C4%8Dansk%C3%BD. Prišiel sám z Chorvátska vypovedať, objasniť to, čo mu bolo kladené za vinu. Mnohí ho hneď na základe informácií médií odsúdili, hneď vedeli, že je vinný, bez toho, aby poznali detaily, bez toho, aby prebehol súd. Bez toho, aby sa mal možnosť brániť. Len pripomínam, bol vo vyšetrovacej väzbe, obvinený. Neodpykával si trest vo väzbe za to, že bol právoplatné odsúdený. Len pre ľudí stačí divadlo. Stačí im, že bol v „base“ a mal tam podľa mnohých zhniť. Mnoho grázlov za horšie skutky behá s náramkami na slobode, ale títo „politickí grázli“ si predsa zaslúžia rovno trest smrti, hoci ekonomická trestná činnosť sa tu pácha možno v obludnejších rozmeroch. Ale média a vládnuca politická garnitúra určili, že títo si zaslúžia „popravu“ v priamom prenose. Gratulujme im a velebme ich, lebo to robia pre blaho národa!

Kto má na rukách krv Milana Lučanského? Kto by mal odstúpiť? Chceme žiť v takom štáte, kde sused povie, že ste korupčník, vzali ste úplatok a zlynčujú Vás bez toho, aby ste sa dokázali ubrániť a pravda bola preukázaná? Ako sa vraví, papier znesie veľa…. ale zničené ľudské životy nikto nevráti.

Verejnosť žiadala za vraždu Kuciaka a jeho snúbenice odstúpenie Róberta Fica a jeho ministrov. To isté verejnosť žiada v prípade Lučanského, a to odstúpenie Igora Matoviča a jeho ministrov. Ako sa zachová Matovič? Čo myslíte?

P.S.: Nesúďme, lebo aj my budeme raz súdení. Pamätám si, nie tak dávno, podpredsedníčka vlády Veronika Remišová zverejnila pexeso a odškrtávala ľudí, ktorých NAKA brala do vyšetrovacej väzby. Bola tam aj fotka Milana Lučanského. Toho už nemusí odškrtnúť, môže si tam dať čiernu kartu. Táto vláda tu nebude večne, a to čo sejú, to raz zožnú. Sejú nenávisť a rozoštvávajú spoločnosť, porušujú zákony, ohýbajú Ústavu SR. Nerešpektujú demokratické princípy a rozkladajú právny štát. To im raz národ zráta a až história ukáže, čo táto vláda napáchala a napácha na životoch ľudí. Nielen tých, ktorí sú momentálne politicky prenasledovaní, ale bežných ľudí, ktorých táto vláda svojimi opatreniami likviduje každým dňom.

 

Spasiteľ Matovič alebo viac testov = väčší biznis

14.01.2021

Testovanie v podaní Igora Matoviča začalo takto https://www.crz.gov.sk/zmluva/5021873/ , pokračovalo takto https://www.crz.gov.sk/zmluva/5380151/ a naďalej pokračuje. Pri tomto mega biznise pre čuduj sa svete firmičku z Trnavy, ktorá mala donedávna dlhy voči štátu, asistujeme bohužiaľ, my všetci. Akurát my asistujeme tak, že platíme a necháme si špárať donekonečna [...]

Pre podvodníka Matoviča je každý podvodníkom

11.12.2020

Vlna odporu voči neschopnosti Matovičovej vlády pokračuje a naberá na obrátkach. Niekoľko gastro prevádzok sa postavilo na odpor a sprístupnili svoje priestory zákazníkom aj napriek trvajúcemu zákazu, na ktorého legitimitu sú rôzne právne názory (podotýkam, že tieto opatrenia a zákazy sú spochybňované skúsenými, odborne zdatnými právnikmi, ktorých právne znalosti sú [...]

Kolosálny podvod Igora Matoviča

08.12.2020

Matovičov režim naďalej pokračuje v likvidácii demokratického zriadenia a slobody v našej krajine. Po tom, čo tento režim dobrovoľne nasilu donútil obyvateľstvo zúčastniť sa celoplošného pokusu s testovaním doktora Matoviča, sa môžeme pripraviť, že rovnaký postup použije aj v prípade „dobrovoľného“ očkovania pokusnými vakcínami. Tými vakcínami, za [...]

Jake Angeli / Jacob Chansley /

Ministerstvo vnútornej bezpečnosti USA vydalo výstrahu pred domácim terorizmom

27.01.2021 23:09

Podľa ministerstva existuje hrozba útokov zo strany domácich protivládnych extrémistov.

navaľnyj

Ruská polícia pri domovej prehliadke zadržala Navaľného brata

27.01.2021 22:07

Podľa Navaľného spolupracovníkov je skutočným dôvodom domových prehliadok Putinov šialený strach.

Richard Rybníček

Matovič nahneval primátorov: Vláda nás ponižuje a zmätkuje

27.01.2021 21:22

Zástupcovia miest sú šokovaní, že štát neberie mestá a samosprávy ako relevantných partnerov a situáciu nemá vôbec pod kontrolou.

vladimir putin

Putin: Koronavírusová pandémia je hrozbou pre globálnu stabilitu

27.01.2021 20:20

Medzinárodné inštitúcie slabnú, regionálne konflikty sa množia a globálna bezpečnostná situácia sa zhoršuje, povedal Putin.