Založ si blog

Prečo eko-prezidentka Čaputová čuší? !

Ohlušujúce mediálne ticho nastalo po PR statuse nášho militantného ministra obrany, nominanta OĽaNO, Jaroslava Naďa.  Ten je vnímaný ako minister arogancie, známy to militantný rusofób, zakladateľ mimoriadne štvavých mimovládok dotovaných z fondov NATO a Washingtonu, zástanca nákupov zastaranej americkej vojenskej techniky a obhajca vojenskej okupácie Slovenska čižmami americkej armády. Pred pár dňami sa pochválil tým, že pre nás slovenských „chudobných úbožiakov“ vybavil neuveriteľný 1 milión amerických dolárov, čo je pri dnešnom kurze neuveriteľných cca 825 900,23 eur za to, že na svojom území zlikvidujeme starú vyradenú americkú muníciu.

Aká to len veľkodušná pomoc pre našu „úbohú“ krajinu, ktorá si môže dovoliť vyhadzovať napr. stámilióny za celoplošné testovacie manévre?! Určite nás zachráni a vytrhne z biedy tých amerických charitatívnych 825 900, 23 eur. V dnešnej dobe sa mimoriadne tlačí na ekologické projekty, ochranu životného prostredia, čisté zdroje energie, detoxikáciu starých skládok, iné zelené projekty a sú na to z eurofondov vyčlenené obrovské miliardové cifry. My rozhodne nie sme odkázaní a vôbec si nepotrebujeme špiniť naše územie vyradenou muníciou, ktovie akého „amerického“ zloženia. Stačí si na výstrahu zobrať počin americkej armády, ktorá bez mandátu bezpečnostnej rady OSN, demokraticky bombardovala juhoslovanské národy tzv. špinavými bombami obsahujúcimi ochudobnený urán, dokonca bez toho, aby o tom vôbec informovali svojich spojencov.

ODMIETAM, aby minister Naď z nášho územia robil skládku odpadovej munície! A verejne sa pýtam, kde je naša eko-prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá si celú prezidentskú kampaň postavila na boji proti znečisťovaniu životného prostredia? Predpokladám, že z prezidentského paláca sa dočkáme len absolútneho ticha. Veď ešte by sa náhodou na pezinskú princeznú nahneval sám „strýko“ Šoroš. Kde sú ďalší eko-aktivisti, eko-bojovníci? Alebo pre nich je všetko americké dobré, aj vojenský odpad je fajn?

P.S: Nielen my, ale aj celý svet si musí uvedomiť, že ochrana našich zásob pitnej vody musí byť postavená na najvyšší stupeň ochrany, proti akémukoľvek znečisteniu. Musíme odmietnuť každú likvidáciu alebo zhromažďovanie odpadu, ktoré nie sú nevyhnutné, prípadne sa dajú vykonať mimo nášho územia. To by mali mať na pamäti aj naši spojenci!

Ruský agent Matovič vs. západní agenti

03.03.2021

Trafené husi začali gágať. Tí, ktorí nezastavili Matoviča, keď tu robil celoplošný „laboratórny“ pokus na ľuďoch v spolupráci so západnými mocnosťami, sa zrazu stavajú na zadné a bijú na poplach. Sputnik je experimentálna vakcína, tak ako sú aj tie ostatné, ktoré boli schválené Európskou liekovou agentúrou. Musí byť na našom slobodnom rozhodnutí či sa [...]

Matovič vinný alebo nevinný

26.02.2021

V posledných dňoch sa do príbehu strašenia covidom-19 a štvania obyvateľstva proti Ruskej federácii pridal prvok s názvom vakcína – Sputnik V. Pre racionálne zmýšľajúcich vakcína proti covidu bez národnosti a pre nepríčetných geopolitická zbraň putinizmu. Preložené do slovenčiny, pre bežného občana je to jedno z riešení ako sa konečne vymaniť z tejto covidovej [...]

Fanatik Krajči je príliš nebezpečným

22.02.2021

V nedeľu sme mali možnosť vo verejnoprávnej televízii v politickej diskusii O 5minút 12 sledovať, vzhľadom na súčasné slovenské pomery, vcelku pokojnú diskusiu, ktorá sa niesla prevažne v odbornej línii s úctou a rešpektom k názoru oponenta. Teda až na zopár nevinných Sulíkových pokusov o odľahčenie nejakou vtipnou poznámkou a jeho nelogický postoj k ministrovi [...]

Očkovanie / Vakcína / Covid-19 /

Ministerstvo zdravotníctva na budúci týždeň zverejní termíny na očkovanie

07.03.2021 21:35

Od pondelka bude platiť aktualizovaná očkovacia stratégia a na jej základe sa otvorili vakcinačné termíny pre osoby nad 60 rokov.

protest, rusko, navaľnyj

Ruské hnutie Za ľudské práva sa rozhodlo ukončiť svoju činnosť

07.03.2021 20:49

Dôvodom je ruský zákon o tzv. zahraničných agentoch.

Iveta Radičová

Radičová: Vzájomné obviňovanie nepomôže, treba pomenovať problém

07.03.2021 18:51

Krajina podľa expremiérky zlyháva vo zvládaní samotnej pandémie a všetkých jej dôsledkov.

Naď,

Naď: Máme veľký záujem, aby štvorkoalícia pokračovala

07.03.2021 17:36

Ak plánuje šéf SaS Richard Sulík vo vláde pokračovať, mal by sa za svoje správanie podľa ministra ospravedlniť.