Založ si blog

Demokracia priniesla aj Matoviča

Slovensko je krajina zázrakov. Kedysi skoro v každej obci bol obchod, pošta, krčma, škola, zdravotné stredisko prinajhoršom až vo vedľajšej obci, byt dostal každý mladý pár, prácu mali všetci, ktorí mohli pracovať, v nemocnici bol toaletný papier, ľudia boli k sebe oveľa ľudskejší. To len tak v skratke.

Dnes slávny kapitalizmus a demokracia nám síce otvorila hranice, umožnila pár vyvoleným jedincom zbohatnúť, ale v dedinách už nenájdete ani obchod, ani krčmu, a tobôž už nie školu, lekáreň či zdravotné stredisko, ktoré tam kedysi stáli. Svet sa zmenil a mení neustále. No smutné je, že v tých vyľudnených obciach žijú stále ľudia, ktorí platia dane a podľa princípov demokracie sú pôvodcami moci v štáte, a aj napriek tomu sú na okraji záujmu spoločnosti. Nuž to je tak, keď je v móde maximalizácia zisku, bezbrehé hromadenie bohatstva jednotlivcami a vykorisťovanie druhých na úkor sociálneho rozmeru, spolupatričnosti a ľudskosti. Každá doba má to svoje.

Taká jednoduchá otázka…. Myslí si snáď niekto v tejto republike, že biznismeni ako Matovič, Kollár, Sulík riešia alebo začnú riešiť problémy obyčajných, lepšie povedané bežných ľudí??? Teda okrem pročkoposlancov, lebo pre nich je Matovič v jednej rovine s Matkou Terezou. Neriešili, neriešia a NIKDY ani riešiť nebudú! Riešia samých seba a svoje kšefty a biznisy, ktoré pekne potichučky realizujú a ľudí naopak šikanujú, a strašia nezmyselnými nariadeniami či opatreniami. Hlavne s heslom buďte zodpovední a zdravie občanov je prvoradé. Ale zdravý či chorý, každý potrebuje normálne žiť a živiť seba a svoju rodinu! Žiť normálne bez toho, aby tu vláda nenútila ľudí stať sa súčasťou lekárskeho experimentu a aby chrániť si zdravie nebolo trestané. Lebo je choré, aby zdraví ľudia boli vládou trestaní a obmedzovaní za to, že nie sú chorí.

A bájna vojna policajtov? Aká vojna by už tu mohla byť. Obyčajná anarchia a boj o teritórium. Odstránia staré pijavice zo systému a nasadia tie svoje. Vraj to bude SLUŠNÉ a SPRAVODLIVÉ. Okrem testovania nezmyselnými antigénovými testami a teraz divadlom o zatváraní akože mafie nerobia nič. Teatrálne divadlo a rozklad spoločnosti, boj o čo najväčšiu korisť a lup.

Ceny tovarov a služieb rastú, ceny energií detto, krachujú firmy, živnostníci rušia živnosti, no čo bude s príjmami bežných ľudí nikto nerieši. Dôchodcovia, ktorí roky budovali tento štát, nemajú na lieky či obyčajný jogurt. A to už nespomínam tých, ktorí sú odkázaní na pomoc iných, ktorí žijú osamotení niekde na východe Slovenska, kde nie je ani poriadne spojenie verejnou dopravou. A vládni páni zadlžujú štát tempom, ktorý nás ženie gréckou cestou. Plánujú rušiť nemocnice, zvyšovať dane, možno zavedú aj poplatok za dýchanie vzduchu a stavím sa, že už majú plán ako sprivatizovať zdroje pitnej vody. Rovno nech presťahujú všetkých do Bratislavy priamo do svojich víl a haciend. Pretože nevidia a nevedia ako sa žije mimo Bratislavu, mimo veľkých miest. Prioritou tejto vlády je udržať sa pri moci a chrániť si svoje zadky! Boj s mafiou, bájne šetrenie, ich akože nekradnutie, ako sa prejavilo a prejavuje? Pocítil to už niekto z vás?! Okrem nich a ich prisluhovačov žije sa niekomu na Slovensku lepšie ako pred voľbami? A  výhovorka, že tu je nejaká chrípka už nefunguje, tomu už nikto príčetný neverí. Demokracia má aj svoje temné stránky. Jednou z nich je, že tento štát vlastne riadi Matovič, aj keď sa tvári, že on nič, on je rogalo, na čele parlamentu stojí osoba, ktorá by v normálnej krajine nikdy na takomto poste nebola. To už aj Andrej Danko bol špičkový politik oproti tomu, čo tam je dnes. Koaliční poslanci vyzerajú, že nevedia ani len rozprávať, nieto ešte chápať súvislosti, čo sa v tejto republike deje. Mysleli sme si, že horšie to byť už na Slovensku nemôže a došlo trpké vytriezvenie.

P.S.: Pripravte sa na horšie časy, utiahnite si opasky, modlite sa, pretože v tejto krajine nám nikto nepomôže. Nepomôže vláda, nepomôže štát, nepomôže skapínajúca Európska únia, nepomôže skapínajúce USA ani NATO. Ani len referendum ľuďom neumožnili. Budú nás držať ako pokusné myšky v teráriu. Ale to terárium sa raz rozbije a tie myši potom zožerú všetko, čo sa bude dať. Ostáva len dúfať, že nové voľby budú čoskoro, pretože občianska vojna by nebola asi tým najsprávnejším riešením…aj keď vidíme, čo sa dnes vo svete začína diať. Demokracia je krehká vec a nie je samozrejmosťou. No mnohým súčasným elitným politickým biznismenom demokracia akosi nevonia!

Vydierač Zelenský

11.05.2022

Nepriateľský krok a agresia Ukrajiny voči Slovensku a EÚ. Po včerajšom online vystúpení najväčšieho „geroja“ dnešných pohnutých čias, ktoré sa vysielalo priamo v rokovacej sále NR SR a ktorého klamstvá a podvody si od publika vyslúžili „stending ovejšn“, sa dnes ráno ukázalo, že včerajší živý vstup bol jeho posledným kolom kladenia si [...]

Nie je žena ako žena, tak ako Tabak nie je Čaputová

05.05.2022

Včera vraj bolo historické hlasovanie. Poslanci Národnej rady SR hlasovali o žiadosti Generálnej prokuratúry o vydanie súhlasu na vzatie do väzby poslanca Roberta Fica. Koalícia bez odborných argumentov na čele s Matovičom sa tešila na svoj ďalší politický skalp a pomstu. No oslava sa nekonala. Kohútom s krvavými očami spľasli hrebene. Ale podstatnou správou dňa je, že [...]

Ruský štandard, ale nie ten Hegerov

29.04.2022

Poľsku boli zastavené dodávky lacného ruského plynu z plynovodu Jamal pre neochotu Poľska platiť za ruský plyn novým zlatým štandardom, teda rubľom. Na tento hrdinský čin Poľska sa samozrejme poskladajú bežní občania zo svojich peňaženiek. Pretože do Poľska začal reverzným tokom okamžite prúdiť plyn z Nemecka. A že sa jedná o ten istý ruský zemný plyn snáď [...]

Ana Brnabičová

Za bombovými poplachmi v Belehrade stojí Západ, tvrdí Brnabičová. Dôkazy však nepredložila

17.05.2022 23:49

Západ takto podľa srbskej premiérky útočí na Srbsko za jeho odmietnutie uvaliť sankcie proti Rusku za jeho inváziu na Ukrajinu.

Mexiko / vojak / armáda / hranica /

Na hraniciach Mexika s USA našli tunel na pašovanie drog, mal aj koľajnice

17.05.2022 22:20

Tunel na pašovanie narkotík viedol z mexického mesta Tijuana do skladu v kalifornskom meste San Diego.

Josef Abrhám

Režisér Hledík o Josefovi Abrhámovi: Výnimočný herecký zjav, ale aj skromný a empatický priateľ

17.05.2022 20:30

Rok po smrti herečky Libušky Šafránkovej sa českí aj slovenskí fanúšikovia lúčia s jej životnou láskou a manželom, hercom Josefom Abrhámom.

KĽDR / Covid /

WHO sa obáva vzniku nových variantov koronavírusu v KĽDR

17.05.2022 19:57

Svetová zdravotnícka organizácia je pripravená Severnej Kórei pomôcť, no nemá právomoci zasahovať v suverénnej krajine.

Slavěna Vorobelová

Poslankyňa slovenského národa v NR SR.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 161
Celková čítanosť: 1453362x
Priemerná čítanosť článkov: 9027x

Autor blogu

Kategórie