Založ si blog

Demokracia priniesla aj Matoviča

Slovensko je krajina zázrakov. Kedysi skoro v každej obci bol obchod, pošta, krčma, škola, zdravotné stredisko prinajhoršom až vo vedľajšej obci, byt dostal každý mladý pár, prácu mali všetci, ktorí mohli pracovať, v nemocnici bol toaletný papier, ľudia boli k sebe oveľa ľudskejší. To len tak v skratke.

Dnes slávny kapitalizmus a demokracia nám síce otvorila hranice, umožnila pár vyvoleným jedincom zbohatnúť, ale v dedinách už nenájdete ani obchod, ani krčmu, a tobôž už nie školu, lekáreň či zdravotné stredisko, ktoré tam kedysi stáli. Svet sa zmenil a mení neustále. No smutné je, že v tých vyľudnených obciach žijú stále ľudia, ktorí platia dane a podľa princípov demokracie sú pôvodcami moci v štáte, a aj napriek tomu sú na okraji záujmu spoločnosti. Nuž to je tak, keď je v móde maximalizácia zisku, bezbrehé hromadenie bohatstva jednotlivcami a vykorisťovanie druhých na úkor sociálneho rozmeru, spolupatričnosti a ľudskosti. Každá doba má to svoje.

Taká jednoduchá otázka…. Myslí si snáď niekto v tejto republike, že biznismeni ako Matovič, Kollár, Sulík riešia alebo začnú riešiť problémy obyčajných, lepšie povedané bežných ľudí??? Teda okrem pročkoposlancov, lebo pre nich je Matovič v jednej rovine s Matkou Terezou. Neriešili, neriešia a NIKDY ani riešiť nebudú! Riešia samých seba a svoje kšefty a biznisy, ktoré pekne potichučky realizujú a ľudí naopak šikanujú, a strašia nezmyselnými nariadeniami či opatreniami. Hlavne s heslom buďte zodpovední a zdravie občanov je prvoradé. Ale zdravý či chorý, každý potrebuje normálne žiť a živiť seba a svoju rodinu! Žiť normálne bez toho, aby tu vláda nenútila ľudí stať sa súčasťou lekárskeho experimentu a aby chrániť si zdravie nebolo trestané. Lebo je choré, aby zdraví ľudia boli vládou trestaní a obmedzovaní za to, že nie sú chorí.

A bájna vojna policajtov? Aká vojna by už tu mohla byť. Obyčajná anarchia a boj o teritórium. Odstránia staré pijavice zo systému a nasadia tie svoje. Vraj to bude SLUŠNÉ a SPRAVODLIVÉ. Okrem testovania nezmyselnými antigénovými testami a teraz divadlom o zatváraní akože mafie nerobia nič. Teatrálne divadlo a rozklad spoločnosti, boj o čo najväčšiu korisť a lup.

Ceny tovarov a služieb rastú, ceny energií detto, krachujú firmy, živnostníci rušia živnosti, no čo bude s príjmami bežných ľudí nikto nerieši. Dôchodcovia, ktorí roky budovali tento štát, nemajú na lieky či obyčajný jogurt. A to už nespomínam tých, ktorí sú odkázaní na pomoc iných, ktorí žijú osamotení niekde na východe Slovenska, kde nie je ani poriadne spojenie verejnou dopravou. A vládni páni zadlžujú štát tempom, ktorý nás ženie gréckou cestou. Plánujú rušiť nemocnice, zvyšovať dane, možno zavedú aj poplatok za dýchanie vzduchu a stavím sa, že už majú plán ako sprivatizovať zdroje pitnej vody. Rovno nech presťahujú všetkých do Bratislavy priamo do svojich víl a haciend. Pretože nevidia a nevedia ako sa žije mimo Bratislavu, mimo veľkých miest. Prioritou tejto vlády je udržať sa pri moci a chrániť si svoje zadky! Boj s mafiou, bájne šetrenie, ich akože nekradnutie, ako sa prejavilo a prejavuje? Pocítil to už niekto z vás?! Okrem nich a ich prisluhovačov žije sa niekomu na Slovensku lepšie ako pred voľbami? A  výhovorka, že tu je nejaká chrípka už nefunguje, tomu už nikto príčetný neverí. Demokracia má aj svoje temné stránky. Jednou z nich je, že tento štát vlastne riadi Matovič, aj keď sa tvári, že on nič, on je rogalo, na čele parlamentu stojí osoba, ktorá by v normálnej krajine nikdy na takomto poste nebola. To už aj Andrej Danko bol špičkový politik oproti tomu, čo tam je dnes. Koaliční poslanci vyzerajú, že nevedia ani len rozprávať, nieto ešte chápať súvislosti, čo sa v tejto republike deje. Mysleli sme si, že horšie to byť už na Slovensku nemôže a došlo trpké vytriezvenie.

P.S.: Pripravte sa na horšie časy, utiahnite si opasky, modlite sa, pretože v tejto krajine nám nikto nepomôže. Nepomôže vláda, nepomôže štát, nepomôže skapínajúca Európska únia, nepomôže skapínajúce USA ani NATO. Ani len referendum ľuďom neumožnili. Budú nás držať ako pokusné myšky v teráriu. Ale to terárium sa raz rozbije a tie myši potom zožerú všetko, čo sa bude dať. Ostáva len dúfať, že nové voľby budú čoskoro, pretože občianska vojna by nebola asi tým najsprávnejším riešením…aj keď vidíme, čo sa dnes vo svete začína diať. Demokracia je krehká vec a nie je samozrejmosťou. No mnohým súčasným elitným politickým biznismenom demokracia akosi nevonia!

Krajniakov bič na ZŤP a sociálne zariadenia

04.10.2022

Sme rodina pripravuje nový bič na opatrovateľov a zariadenia sociálnych služieb V čase najväčšej krízy, kedy sociálne odkázaní ľudia, ale aj sociálne zariadenia žijú v obave z budúcnosti, najmä ako zaplatia vysoké účty za plyn a elektrinu, ktorí zároveň budú postihnutí aj vysokou infláciou, ktorá sa očakáva na úrovni 20%, minister Krajniak zo Sme rodina predkladá [...]

Poľsko ako trójsky kôň USA

30.09.2022

Určite mnohí z Vás zachytili správu o poškodení podmorských plynovodov Nordstream 1 a 2, niektorí možno aj zachytili fotografiu zemného plynu vyvierajúceho na morskej hladine (veľkosť kruhu na fotografii je v priemere cca 600 m). Otázku či išlo o nešťastnú náhodu v rovnakom čase na obidvoch potrubiach a na viacerých miestach si snáď klásť ani nemusíme, nakoľko [...]

Pomajdanová excelencia predčasné voľby asi nedovolí

25.09.2022

Dnes (25.9.2022) sa konajú v Taliansku predčasné parlamentné voľby. Nejdem sa teraz zaoberať tým, čo vyvolalo v Taliansku predčasné parlamentné voľby, ale chcem len poukázať na to, že predčasné voľby sú vo vyspelých demokraciách úplne štandardné (teda, ak Taliansko spĺňa túto euroatlantickú definíciu). U nás sme už tiež mali dočinenia s predčasnými voľbami a [...]

Elon Musk

Kúpi, nekúpi, kúpi. Musk za Twitter zaplatí pôvodnú sumu 44 miliárd dolárov

04.10.2022 22:21

Prípadom predaja sa mal zaoberať súd v americkom štáte Delaware.

dúhovy pride, LGBTI

Slovinskí gejovia a lesby budú môcť uzatvárať manželstvá a adoptovať si deti

04.10.2022 21:36

Za návrh zmien zákona o rodine hlasovalo 48 poslancov, proti boli 29 a jeden sa hlasovania zdržal.

mobilizácia

Pre mobilizáciu utieklo možno až milión Rusov, Moskovčania narýchlo predávajú byty

04.10.2022 20:52, aktualizované: 22:34

Ruský minister Šojgu uviedol, že od začiatku mobilizácie do armády vstúpilo vyše 200 000.

Bratislava Zochova nehoda pochod obete pamiatka BAX

Sviečky a smútok sa vrátili na Zochovu. V Bratislave si uctili obete nehody

04.10.2022 20:26, aktualizované: 21:12

Študenti v areáli internátov v Mlynskej doline si uctili pamiatku svojich zosnulých spolužiakov minútovým stíšením po 20.00 h.

Slavěna Vorobelová

Poslankyňa slovenského národa v NR SR.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 175
Celková čítanosť: 1552336x
Priemerná čítanosť článkov: 8870x

Autor blogu

Kategórie