Založ si blog

Uletený Sulík žije mimo slovenskú realitu

Podľa súčasných správ a prognóz z vývoja situácie na trhoch s energiami nás čakajú veľmi ťažké časy. A to si zoberme, že sme súčasťou „najúžasnejšej“ a „najspravodlivejšej“ Európskej únie, máme tu demokraciu západného typu (podľa „hovorkyne“ USA ambasády Čaputovej, dokonca liberálnu demokraciu), sme v obrannom (haha) pakte NATO, máme euro, a teda finančné krytie Európskej centrálnej banky, máme vládu odsúhlasenú americkou ambasádou, ktorá na každé jej písknutie reaguje ako najlepšie vycvičený pes. A to nie je všetko! My máme ešte aj to povestné „z pekla šťastie“, že Úrad špeciálnej prokuratúry okupuje synonymum (ne)spravodlivosti, ten druhý najmúdrejší po Einsteinovi – Daniel L. a na poste ministra hospodárstva máme privatizačného exhibicionistu a vraj ekonomického a manažérskeho titana stelesneného v podobe Richarda Sulíka – kto si ho nevie zaradiť, tak to je ten náš vládny alchymista, čo plánuje vodík zázračne premieňať na rýdze zlato. No a samozrejme vďaka najdlhšie slúžiacemu agentovi v histórií tajných služieb agentovi Domovníkovi 007 s krycím menom Ján Budaj máme našliapnuté stať sa priekopníkmi v ekologickom terorizme obyvateľstva. Nie, nezabudla som na Matoviča, len sa nechcem k tejto persóne vyjadrovať, stúpol by mi tlak. Je teda veľmi zarážajúce, že v štáte, v ktorom sa na ľudí dennodenne vycierajú takéto kalibre, sa musíme obávať energetickej bezpečnosti blízkej budúcnosti, najbližších mesiacov a teda ani vlastne nevieme ako dlho bude táto kríza trvať. O koronke nám tvrdili, že vydržíme mesiac a dobre bude, ďalej otestujeme sa len raz a dobre bude, dáme si dobrovoľne jednu vakcínu a dobre bude… Takže kľudne sa pripravme na takú konšpiráciu, že títo od reality odtrhnutí jedinci na nás vybehnú s tým, že ENERGIA A TEPLO LEN PRE OČKOVANÝCH (dúfam, že toto ich napadnúť nemôže ani zo srandy, aj keď na Slovensku už nikto nič negarantuje).

Súcitný Sulík sa k zdražovaniu elektrickej energie a plynu v diskusnej relácii na TA3 vyjadril veľmi fundovane, a to v takom duchu, že očakávaného zdraženia základných energií sa najmenej musí obávať práve tá najchudobnejšia vrstva obyvateľstva, pretože ich peňaženiek sa toto zdraženie dotkne len minimálne, pretože ich chudoba je predpokladom nízkej spotreby energie, a teda zvýšenie ich cien pocítia len o zopár desiatok eur, čo ich teda až tak veľmi „nezabolí“. Pán Sulík GRATULUJEM. Tuším ste týmto názorovým konštruktom prekonali aj také sociálne monštrá ako sú Mikloš a Kaník. Toto dokázať vypustiť z úst, na to treba mať fakt nejakou chémiou skreslené vnímanie reality. Veď už len pri použití základného, tzv. sedliackeho rozumu, všetkým príčetným ľuďom musí byť jasné, že práve tá sociálne najslabšia vrstva obyvateľstva je z hľadiska svojich finančných možností obstarať si najmodernejšie technológie a materiály, tá najmenej kúpyschopná, z čoho logický vyplýva, že ich energetická spotreba sa nemôže počítať nejakou „Sulíkovou konštantou“, že podľa uhlopriečky 8K LED televízora vypočítame energetickú náročnosť domácnosti. Nie, nie pán Sulík, musíte rátať s tým, že ľudia žijúci na pokraji chudoby majú zastaralú bielu techniku a ich chladnička, v ktorej sú len základne potraviny, môže mať sama takú spotrebu elektriny ako napr. všetky Vaše najmodernejšie SMART zariadenia, ktoré Vám neustále kontrolujú Váš teplotný komfort. Títo ľudia nemajú domy postavené z najdrahších materiálov, ktorých teplotná vodivosť sa blíži k nule a nemajú múry obohnané polmetrovou minerálnou vatou s vetranou fasádou z cementotrieskových platní. Títo ľudia nemajú na svojich strechách s plochou 350 m2 fotovoltaiku a nepoužívajú zariadenia na rekuperáciu tepla, dokonca v mnohých prípadoch nemajú ani len podradné plastové okná a nie to ešte elektricky ovládané 5-komorové hliníkové s inteligentnými vonkajšími žalúziami. Takže takáto je realita pán Sulík a ubezpečujem Vás, že táto realita sa po Vašom ročnom úradovaní začína týkať čoraz viac ľudí. Po zdražení základných energií sa situácia rapídne zhorší a Vy môžete očakávať, že keď ľudí nevyhnalo do ulíc matovičovsko-mikasovské besnenie, tak existenčné problémy, chlad a hlad ich do ulíc vyženú, na to sa môžete spoľahnúť. Žiadna struna sa nedá napínať donekonečna!

P.S.: Tak máme naplnené aspoň zásobníky zemným plynom alebo nemáme? Pamätáte si, keď sme čakali na nevyhnutnú zásielku zdravotníckeho materiálu a nemeckí colníci nám na príkaz nemeckej vlády zhabali, a doslova ukradli náš zdravotnícky materiál pre vlastné potreby? Alebo správy o tom, ako plne naložené lietadlo smerujúce neviem kam tesne pred odletom vyplatili Američania v hotovosti a zobrali si ho pre svoje potreby? To isté sa veľmi jednoducho môže stať aj s plynom, pretože energetický nedostatok v takom Nemecku je už na tak zúfalej úrovni, že títo zarytí ekológovia Rusov žiadajú o dodanie uhlia, aby mohli naštartovať špinavé uhoľné tepelné elektrárne. Azda prestal fúkať vietor a veterné turbíny sa nedostatočne točia? Mali by sme spozornieť, pretože Ján Budaj ako minister životného prostredia si nedávno ako svojho poradcu zamestnal nemeckého odborníka na lesy. Aby to nebolo náhodou tak, že slovenské lesy môžu figurovať v nemeckých strategických plánoch ako palivo pre kotly napr. práve v nemeckých tepelných elektrárňach?! Jeden deň fikcia, hoax, o pár dní pravda… A k expertovi Sulíkovi asi len toľko, že pre neho pár eur je tak na jeden luxusný koňak v bratislavskej kaviarni, ale pre mnohých ľudí je to aj 20 – 30% z mesačného príjmu (viac ako 600 000 ľudí žije pod hranicou chudoby).

 

Čaputovej „excelentný“ prejav

30.11.2022

Čaputová sa dovalila do Národnej rady SR, aby tam predniesla nesúrodú zlátaninu, ktorou sa snažila popísať súčasný stav Slovenskej republiky cez jej svetonázorovú optiku. Totiž, excelencia Čaputová dokázala dokopy zlátať bujnejúcu chudobu občanov Slovenska, vojnu na Ukrajine, globálne otepľovanie, drísty o jej predstave demokracie a celé to podčiarkla šírením [...]

Orbánov mokrý sen alebo. ..

24.11.2022

Liberálne „ultras“ v Prezidentskom paláci a tiež na poste ministra zahraničných vecí, neborák Heger ako „najmocnejší“ muž vo vláde, ktorý bez súhlasu svojho straníckeho predsedu Matoviča, nie je schopný urobiť nič, kšeftár Kollár a „opozičná“ SaS. Toto je aktuálna politická reprezentácia Slovenska, ktorá náš národ a občanov SR [...]

„Fakt“ objektívna TA3

23.11.2022

Hoaxy, dezinformácie, konšpirácie, kritické myslenie, dezoláti, opice, fašisti, blokovanie falošných správ, sláva Ukrajine, blokovanie webov a „nebezpečných“ účtov na sociálnych sieťach, ruská propaganda, Najvyšší bezpečnostný úrad musí okamžite konať…toto pomaly dennodenne počúvame z úst tých najväčších demokratov a bojovníkov za slobodu, [...]

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

Jan Lipavský, Rastislav Káče, Alexander Schallenberg.

Káčer sa stretol so šéfmi diplomacií Česka a Rakúska. Diskutovali o situácii na Ukrajine i migrácii

03.12.2022 15:15

Minister Rastislav Káčer ocenil dobré susedské vzťahy a spoluprácu v rámci Slavkovského formátu,

pčolinský Gröhling

SaS vs. Sme rodina: Pčolinský obvinil liberálov, že chcú umelo vytvoriť vládu. Gröhling sa bráni

03.12.2022 13:40

Pčolinský vytkol strane SaS, že toto je už tretia vláda, ktorú chcú povaliť.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Žilinkova 363 vždy zaručene vyčarí Smerákom úsmev na perách

03.12.2022 13:00

Žiadna svetlá budúcnosť. Po páde vlády nás čakajú iba zlé a horšie riešenia, hovorí okrem iného v politickom prehľade týždňa komentátor Marián Repa (podcast)