Založ si blog

Minister Žiarovka a jeho liberálna schizofrénia

V posledných dňoch a týždňoch nás okrem prekvapivo neprekvapujúcej ďalšej vlny koronky ktovieakého variantu a ďalšej vlny totálne nezmyselných opatrení, ktorých skutočný význam pred nami tak „úspešne“ naše vládne elity taja, čaká aj energetická kríza. A možno ako podľa manuálu, príde na pomoc našej „špičkovej“ vláde aj americká armáda, keď Slovač nebude chcieť poslúchať a podvoliť sa chorým opatreniam odstraňujúcim základné ľudské práva a slobody! Ale o tom niekedy inokedy, pretože proti chladu, hladu, smädu a tme je koronka slabučký strašiak.

Energia je to, čo nám umožňuje žiť v „základnom“ pohodlí, v akom žijeme, konkrétne teplo, svetlo, voda, jedlo a bezpečie. Na takéto vymoženosti civilizácie je nevyhnutné mať zabezpečené stabilné zásobovanie energiou. Nadviažem na môj predchádzajúci blog o uletenom Sulíkovi, ktorý je odtrhnutý od reality, keďže sa nám už nejakú chvíľu poskromne k širokej verejnosti prediera medzinárodná energetická kríza, ktorá možno pohla behom dejín sveta viac ako tá „očkovacia plán-démia“. Prečo a ako pohla? Na rovinu, nemá význam napĺňať propagandistickú mašinériu, ktorá sa nám tu aj tak každý deň snaží „preliečiť“ aj posledné zvyšky zdravého rozumu a nadhľadu. Energetická bezpečnosť Európskej únie je, čoho sme aj teraz svedkami, plne odkázaná na Rusko a jeho prírodné zdroje. Áno je to tak, nech sa kľudne z toho aj celá tá naša prozápadná eurodemokratická, akože elita nášho národa, postaví na tú svoju suchou handrou propagandy vytretú hlavu, vrátane všetkých jej prisluhovačov a kadejakých užitočných idiotov. Teraz to pociťujeme na vlastnej koži.

Enormný nárast cien plynu, elektrickej energie, teraz už aj ropy a ropných produktov. Nemeckí zelení ekológovia zrazu dopytovali od Ruska uhlie pre svoje špinavé tepelné elektrárne, dožadovali sa zvýšenia dodávok ruského zemného plynu (lebo však málo fúka vietor, tak sa vrtuľky netočia). Panika a hrôza! Nemecko je najsilnejšia ekonomika EÚ, teda má aj najväčšiu kúpyschopnosť obyvateľstva. A čo potom tá malá „montážna dielnička“ s názvom Slovensko s kúpyschopnosťou obyvateľstva na úrovni nevoľníkov? My asi veľmi trhovú cenu ovplyvňovať nedokážeme, teda my len akceptujeme podmienky a tešíme sa, že niekto nám dodá suroviny, ktoré nemáme a dodá ich načas a v dostatočnom množstve. Skrátka najviac ropy a zemného plynu máme z obchodného styku s Ruskom (nebudem teraz vôbec riešiť kade idu tranzitné cesty týchto existenčných surovín a aký úspech má geopolitické pokrové blafovanie Západu pri partii šachu s ruskými šachovými majstrami (napíšem o tom asi samostatný blog).

Našťastie Sulík nás informoval, že Rusi si voči nám svoje záväzky plnia a zemný plyn k nám prúdi tak ako je zakontrahovaný, zásobníky máme vraj v bezpečných hladinách, konkrétne čísla sme sa síce tiež dozvedeli, ale to boli také halabala bez hlavy a päty, skrátka čísla bez výpovednej hodnoty a teda sme sa nedozvedeli ako na tom naozaj sme, ibaže máme a Rusi dodávajú. Tak snáď „DOBRE BUDE“. Sulík nás tiež informoval, že na našom trhu ukončuje svoju činnosť krachujúci priekupník so zemným plynom a elektrickou energiou, nejaká SLOVAKIA ENERGY s.r.o., ktorej jediným akcionárom  je Europe Easy Energy a.s. so sídlom v Českej republike, kde táto akciová spoločnosť tiež konči svoju činnosť priekupníka so zemným plynom a elektrickou energiou. No teraz POZOR, vzápätí Sulík s nadšením oznámil, že zákazníci tohto krachujúceho priekupníka sa nemusia strachovať o dodávky elektriny a plynu, lebo ich zásobovanie nimi prevezme „dodávateľ poslednej inštancie“, v tomto prípade je to štátny podnik Slovenský plynárensky priemysel, a.s. (SPP) pre dodanie plynu a pre elektrinu sú to Západoslovenská, Stredoslovenská a Východoslovenská energetika. Podotýkam, že sa jedná o spoločnosti, v ktorých väčšinovým vlastníkom je štát! Tak sa teda pýtam, má vôbec zmysel, aby na trhu s energiami pôsobili kadejakí pofidérni priekupnícki špekulanti, ktorí nielenže destabilizujú tento trh, ale dokonca ohrozujú aj energetickú bezpečnosť obyvateľov, ktorých potom musia zachraňovať štátom vlastnené strategické spoločnosti? Mne to jednoznačne vychádza tak, že všetkých týchto priekupníkov treba vyhnať a toto odvetvie trhu treba nechať vo výlučnej kompetencii štátom riadeného a vlastneného monopolu. Nakoľko toto nie je o zisku a trhovom postavení, ale o strategických a bezpečnostných záujmoch štátu a jeho obyvateľstva.

P.S.: Slovensko má čierny piatok každý deň od nástupu novej vlády. Som šokovaná zo Sulíkovej nielen ekonomickej schizofrénie, keďže on ako fanatický a ortodoxný zástanca liberálnej ekonomickej teórie sa tak tešil, že ním nenávidené štátom vlastnené podniky musia zachraňovať zákazníkov po liberálnych trhových špekulantoch. Mr. Balónik sa nám premenoval na ministra Žiarovku, som zvedavá, čo skvelé nám poradí, ak dôjde ku kolapsu dopravy a tým aj zásobovania základnými potravinami. To si už ten jeho teplý rožok v nedeľu asi nedáme. Možno nám poradí jesť len raz do týždňa a piť viac vody, predsa ako sa vraví, hlad je prezlečený smäd, všakže pán Sulík?!

Kolíkovej zúfalstvo a patent na pravdu

03.12.2021

Zúfalí ľudia robia zúfalé veci. Zúfalá situácia si žiada zúfalé riešenia. Aj takto by sa dalo v skratke pomenovať to, čo sa dnes deje v súčasnosti na Slovensku. Občania sú zúfali z tejto vakcináckovskej vlády plnej duševných trosiek, ich chorého vládnutia a nezmyselných a nelogických nariadení. Provakcinačná vláda je zúfalá z občianskej neposlušnosti [...]

Ústavní sudcovia budíček

29.11.2021

Politika strachu a nenávisti je hlavným nástrojom na presadzovanie zmien správania sa obyvateľstva. Pri použití politiky strachu vláda štátu nadobúda pocit, že má celý štát a jeho obyvateľstvo pod absolútnou kontrolou. Vláda ponižuje svojich obyvateľov sebe vlastnou aroganciou, vyvolávaním pocitu bezmocnosti, zastrašovaním nezmyselnými a svojvoľnými trestami a [...]

Karanténne lágre fikcia alebo časom realita

19.11.2021

To, čo navrhuje vláda v rámci opatrení v boji s pandémiou, nemá nič spoločné s ochranou ľudských životov. Očkovať, očkovať, očkovať!!! Nátlak, ktorý nemá v demokracii a slobodnej spoločnosti obdobu. A pán minister Lengvarský ešte arogantne zdôrazní, že očkovanie je DOBROVOĽNÉ. Nech predstúpi pred ľudí a skúsi im to povedať priamo do tváre, možno sa preberie z [...]

konzílium

Konzílium odporúča predlžiť lockdown a zaviesť režim OTP vo vlakoch

05.12.2021 11:16, aktualizované: 11:29

Odborníci tiež navrhujú zintenzívniť kontroly zákazu vychádzania.

polícia, kontrola

Tretiu sobotu po sebe pribudlo vyše 7-tisíc nakazených. Covid má ďalších 55 obetí

05.12.2021 10:03, aktualizované: 10:59

Počet hospitalizovaných s covidom klesol o dvoch.

jáva, sopka

Výbuch sopky na indonézskej Jáve si vyžiadal 13 obetí

05.12.2021 09:40

Záchranárom sa podarilo vyslobodiť spod trosiek 10 ľudí.

Spiš, hrad, rekonstrukcia, mur, historia, oprava

Spišský hrad v objatí stavebných žeriavov

05.12.2021 09:15

Práce na Spišskom hrade sa začali v hodine dvanástej, ale postupujú podľa plánu. Pripravuje sa už aj ďalšia etapa obnovy.