Založ si blog

Sulík nech sa zbalí

Ten Sulík je fakt zvláštny človek! Na jednej strane je to tvrdý liberál, ktorý žije v utopických predstavách o tom, že trh všetko vyrieši a štát do tohto procesu nemá zasahovať, ale na druhej strane, keď práve trh „rieši“, aj vďaka neschopnosti Sulíka, tak Sulík povie, že štát mohol a mal pomôcť, ale zlý Matovič nedal peniaze.

Jediná hlinikáreň na Slovensku vďaka nenormálne drahým energiám a prehnaným únijným eko-opatreniam ukončuje svoju výrobu, čím prídu o prácu nielen zamestnanci tejto fabriky (u nás jediného druhu), ale aj na ňu naviazaní subdodávatelia a podniky pridruženej výroby. Človek by si bol pomyslel, že slovenské národné hospodárstvo, ktoré je naviazané na automobilový priemysel, si nemôže dovoliť, aby jediný producent hliníka ukončil zo dňa na deň výrobu. Čo budeme na autá montovať namiesto hliníkových plechov ukrajinské zástavy alebo Sulíkove volebné letáčiky o podnikateľských kilečkách?!

Sulík sa darmo vyhovára na Matoviča, to on je minister hospodárstva a on je zodpovedný za súčasný stav nášho upadajúceho hospodárstva, on nedokázal vyjednať priaznivé ceny energií, on nedokázal ochrániť naše národohospodárske záujmy pred hlúpymi západnými sankciami. Nie Matovič, ale on ako minister hospodárstva, pretože to všetko patrí do pôsobnosti jeho ministerstva. A on sa stále prezentuje ako ten najväčší a jediný odborník v tejto tragikomickej vládnej manéži, avšak jeho výsledky dokazujú, že od ostatných členov vlády sa svojou odbornosťou až tak veľmi neodlišuje. Toto je ďalší dôvod na okamžitú Sulíkovu demisiu.

A že sa to nedá?! Prečo teda Maďari vedia hájiť svoje národné záujmy, keď sa to nedá?! Prečo Nemci vedia obísť akékoľvek bruselské sankcie, keď sa to akože nedá?!

A na záver už len dodám, že nie je to po prvýkrát, čo Sulík poprel samého seba a pripustil, že zásah štátu v podobe pomoci bol nevyhnutný, aby si to trh „nevyriešil“ po svojom, v tomto prípade ukončením prevádzky. Áno je to tak, keď sa jedná o strategický hospodársky záujem, tak zásah štátu je absolútne opodstatnený kvôli tomu, aby sa nespustila reťazová reakcia, ktorá môže významne poškodiť celé národné hospodárstvo. Rovnako tak, by energetická infraštruktúra a výrobcovia energie mali byť pod absolútnou kontrolou štátu z hľadiska manažmentu a rozhodnutí o cenotvorbe, aby si energetické giganty v rukách zopár sociopatických miliardárov nemohli ohýbať, manipulovať a destabilizovať trh podľa toho, ako sa ráno zobudia. Výzvou blízkej budúcnosti pre Slovensko teda bude prinavrátenie energetickej infraštruktúry, produkcie a politiky do štátnych rúk. Súčasná kríza energonosičov je dôkazom toho, že je to absolútne nevyhnutné.

P.S.: Držme si klobúky, smerujeme do poriadnej búrky. Verím, že Sulík podá čoskoro demisiu spolu so svojimi spolustraníkmi a budú ho nasledovať aj ďalší “experti”.

Čaputovej „excelentný“ prejav

30.11.2022

Čaputová sa dovalila do Národnej rady SR, aby tam predniesla nesúrodú zlátaninu, ktorou sa snažila popísať súčasný stav Slovenskej republiky cez jej svetonázorovú optiku. Totiž, excelencia Čaputová dokázala dokopy zlátať bujnejúcu chudobu občanov Slovenska, vojnu na Ukrajine, globálne otepľovanie, drísty o jej predstave demokracie a celé to podčiarkla šírením [...]

Orbánov mokrý sen alebo. ..

24.11.2022

Liberálne „ultras“ v Prezidentskom paláci a tiež na poste ministra zahraničných vecí, neborák Heger ako „najmocnejší“ muž vo vláde, ktorý bez súhlasu svojho straníckeho predsedu Matoviča, nie je schopný urobiť nič, kšeftár Kollár a „opozičná“ SaS. Toto je aktuálna politická reprezentácia Slovenska, ktorá náš národ a občanov SR [...]

„Fakt“ objektívna TA3

23.11.2022

Hoaxy, dezinformácie, konšpirácie, kritické myslenie, dezoláti, opice, fašisti, blokovanie falošných správ, sláva Ukrajine, blokovanie webov a „nebezpečných“ účtov na sociálnych sieťach, ruská propaganda, Najvyšší bezpečnostný úrad musí okamžite konať…toto pomaly dennodenne počúvame z úst tých najväčších demokratov a bojovníkov za slobodu, [...]

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

Jan Lipavský, Rastislav Káče, Alexander Schallenberg.

Káčer sa stretol so šéfmi diplomacií Česka a Rakúska. Diskutovali o situácii na Ukrajine i migrácii

03.12.2022 15:15

Minister Rastislav Káčer ocenil dobré susedské vzťahy a spoluprácu v rámci Slavkovského formátu,