Založ si blog

Sulík nech sa zbalí

Ten Sulík je fakt zvláštny človek! Na jednej strane je to tvrdý liberál, ktorý žije v utopických predstavách o tom, že trh všetko vyrieši a štát do tohto procesu nemá zasahovať, ale na druhej strane, keď práve trh „rieši“, aj vďaka neschopnosti Sulíka, tak Sulík povie, že štát mohol a mal pomôcť, ale zlý Matovič nedal peniaze.

Jediná hlinikáreň na Slovensku vďaka nenormálne drahým energiám a prehnaným únijným eko-opatreniam ukončuje svoju výrobu, čím prídu o prácu nielen zamestnanci tejto fabriky (u nás jediného druhu), ale aj na ňu naviazaní subdodávatelia a podniky pridruženej výroby. Človek by si bol pomyslel, že slovenské národné hospodárstvo, ktoré je naviazané na automobilový priemysel, si nemôže dovoliť, aby jediný producent hliníka ukončil zo dňa na deň výrobu. Čo budeme na autá montovať namiesto hliníkových plechov ukrajinské zástavy alebo Sulíkove volebné letáčiky o podnikateľských kilečkách?!

Sulík sa darmo vyhovára na Matoviča, to on je minister hospodárstva a on je zodpovedný za súčasný stav nášho upadajúceho hospodárstva, on nedokázal vyjednať priaznivé ceny energií, on nedokázal ochrániť naše národohospodárske záujmy pred hlúpymi západnými sankciami. Nie Matovič, ale on ako minister hospodárstva, pretože to všetko patrí do pôsobnosti jeho ministerstva. A on sa stále prezentuje ako ten najväčší a jediný odborník v tejto tragikomickej vládnej manéži, avšak jeho výsledky dokazujú, že od ostatných členov vlády sa svojou odbornosťou až tak veľmi neodlišuje. Toto je ďalší dôvod na okamžitú Sulíkovu demisiu.

A že sa to nedá?! Prečo teda Maďari vedia hájiť svoje národné záujmy, keď sa to nedá?! Prečo Nemci vedia obísť akékoľvek bruselské sankcie, keď sa to akože nedá?!

A na záver už len dodám, že nie je to po prvýkrát, čo Sulík poprel samého seba a pripustil, že zásah štátu v podobe pomoci bol nevyhnutný, aby si to trh „nevyriešil“ po svojom, v tomto prípade ukončením prevádzky. Áno je to tak, keď sa jedná o strategický hospodársky záujem, tak zásah štátu je absolútne opodstatnený kvôli tomu, aby sa nespustila reťazová reakcia, ktorá môže významne poškodiť celé národné hospodárstvo. Rovnako tak, by energetická infraštruktúra a výrobcovia energie mali byť pod absolútnou kontrolou štátu z hľadiska manažmentu a rozhodnutí o cenotvorbe, aby si energetické giganty v rukách zopár sociopatických miliardárov nemohli ohýbať, manipulovať a destabilizovať trh podľa toho, ako sa ráno zobudia. Výzvou blízkej budúcnosti pre Slovensko teda bude prinavrátenie energetickej infraštruktúry, produkcie a politiky do štátnych rúk. Súčasná kríza energonosičov je dôkazom toho, že je to absolútne nevyhnutné.

P.S.: Držme si klobúky, smerujeme do poriadnej búrky. Verím, že Sulík podá čoskoro demisiu spolu so svojimi spolustraníkmi a budú ho nasledovať aj ďalší “experti”.

Nemecká logika kancelára Scholza

16.08.2022

Téma zásobovania zemným plynom sa vzhľadom na blížiacu vykurovaciu sezónu a prehlbujúcu energetickú krízu, ktorá ženie ceny za energonosiče, hlavne zemný plyn, na stále nové a nové historické maximá, čo logicky negatívne vplýva aj na mieru inflácie, sa postupne stáva tou najhorúcejšou témou aj napriek tomu, že práve kvôli nej nám čoraz reálnejšie hrozí chlad [...]

Amnesty Int. asi obsadili Rusi

07.08.2022

Mimovládna organizácia Amnesty International so sídlom v Londýne a s celosvetovou pôsobnosťou ako svoju hlavnú činnosť uvádza odhaľovanie faktov a vyšetrovanie porušovania ľudských práv a slobôd. Pred pár dňami táto organizácia zverejnila správu, ktorá akože hoax šírený „dezolátmi“ označila za fakt a smutnú realitu. Konkrétne sa jedná o tie hoaxy, [...]

Zelenský prehráva a spolu s ním aj Európska únia

31.07.2022

Na pozadí ozbrojeného konfliktu na Ukrajine a v dôsledku uvaľovania sankcií proti Rusku, ktorých opodstatnený význam popiera nespočetné množstvo výnimiek a ich neustále obchádzanie, Európska únia prichádza o svoje najdôležitejšie a najkonkurencieschopnejšie dodávky energonosičov, čím ohrozuje svoju výrobnú výhodu a zrýchľuje inflačnú vlnu, ktorá prostredníctvom [...]

Charkov

Deň, keď v Charkove zabili sedemnásť ľudí

19.08.2022 16:27

Hrozný deň, výbuchy, požiare, trosky, spod ktorých sa ľudia nevedia dostať. Pretože sú hluchonemí, nepočujú záchranárov a nereagujú.

zdravotne sestry

Lekárski odborári vedia, aké platy im štát núka. Koľko priemerne za rok zarobí lekár, či sestra v EÚ?

19.08.2022 15:57

Lekárske odborové združenie tvrdí, že vláda neprináša riešenie situácie v zdravotníctve. Rokovania o mzdách nemocničných lekárov pokračujú.

Opičie Kiahne

Na Slovensku pribudli dva prípady opičích kiahní

19.08.2022 15:19, aktualizované: 16:01

Celkový počet potvrdených prípadov sa tak zvýšil na 12.

Záporožská jadrová elektráreň / Záporožie / Elektráreň /

Guterres vyzval Rusko, aby neodpojilo Záporožskú elektráreň od Ukrajiny

19.08.2022 14:25

Generálny tajomník OSN tak reagoval na tvrdenia Kyjeva, že Rusi sa to chystajú urobiť.

Slavěna Vorobelová

Poslankyňa slovenského národa v NR SR.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 172
Celková čítanosť: 1527985x
Priemerná čítanosť článkov: 8884x

Autor blogu

Kategórie