Založ si blog

Šach mat od Gazpromu

USA v zákulisí „zúrivo“ pracujú na tom, aby udržali Európsku úniu jednotnú proti Moskve aj pri poklese dodávok ruského plynu do EÚ, uviedla v stredu CNN s odvolaním sa na amerických predstaviteľov. Čo len potvrdzuje, že čelní predstavitelia únie sú len poslušnými figúrkami v rukách iných.

Ceny plynu na európskom trhu dosiahli v stredu 2 300 dolárov za tisíc kubických metrov – najvyššie úrovne od marca – po tom, čo ruský plynárenský gigant Gazprom znížil dodávky cez plynovod Nord Stream 1 na 20 % svojej maximálnej kapacity. Čo na oboch stranách Atlantiku vyvolalo paniku z možnosti, že členské štáty budú túto zimu zažívať vážny nedostatok plynu a celá situácia sa tiež stane veľkou skúškou európskej odolnosti a jednoty v nepriateľstve voči Rusku.

Gazprom uviedol, že zníženie dodávok je v dôsledku bezpečnostných a technických dôvodov spojených s turbínami, ktoré potrebujú generálnu opravu. Napriek tomu, zdroje CNN však trvali na tom, že išlo v skutočnosti o odvetu za sankcie uvalené EÚ na Rusko za jeho vojenskú operáciu na Ukrajine.

V utorok sa ministri energetiky EÚ dohodli na pláne znížiť spotrebu plynu o 15 % od augusta do budúcej jari, no predstavitelia USA naznačili, že bezprecedentné opatrenie by pravdepodobne nestačilo na vyrovnanie nedostatku. Biely dom vyslal v utorok amerického prezidentského koordinátora pre globálnu energetiku Amosa Hochsteina do EÚ na diskusiu, uvádza CNN. Ja by som skôr povedala, že tento pán Hochstein prišiel do EÚ rozdať úlohy.

Ešte stále si niekto myslí, že EÚ je svojprávne zoskupenie, ktoré koná v záujme svojich občanov? Aké dôkazy občania ešte potrebujú, aby pochopili, že „euroatlantickí demokrati“ sú v skutočnosti len nesvojprávne poslušné postavičky vykonávajúce príkazy Washingtonu, ktorý sa „chlapsky“ bije s Ruskom a Čínou o svetovú nadvládu pomocou tzv. cudzích rúk.

Pomaly dennodenne počúvame, že EÚ ešte nikdy nebola tak jednotná ako je dnes. Pravda je však taká, že EÚ ešte nikdy nebola tak rozhádaná ako je dnes a ani dnes nie je tak rozhádaná ako bude zajtra, pozajtra, v septembri či decembri. Naši predkovia žili v Rakúsko-Uhorsku, ktoré si vyslúžilo nelichotivú prezývku „žalár národov“. Dnes môžeme touto výstižnou prezývkou označiť tiež Európsku úniu, ktorú práve „euroatlantickí demokrati“ premenili na jeden odporný liberálno-fašistický žalár národov.

P.S.: Ale naši vládni predstavitelia nám budú vtĺkať do hláv donekonečna noty, ktoré dostali spoza Atlantiku. Ak náhodou rozmýšľate a viete si spájať súvislosti, nebodaj máte na veci iný názor ste nepriateľ štátu, dezolát, hoaxer alebo rovno ruský agent, ktorému hrozí pokuta, dokonca priam väzenie. Každý režim raz skončí, aj tento. Je to len otázka času, čo myslíte?!

Nemecká logika kancelára Scholza

16.08.2022

Téma zásobovania zemným plynom sa vzhľadom na blížiacu vykurovaciu sezónu a prehlbujúcu energetickú krízu, ktorá ženie ceny za energonosiče, hlavne zemný plyn, na stále nové a nové historické maximá, čo logicky negatívne vplýva aj na mieru inflácie, sa postupne stáva tou najhorúcejšou témou aj napriek tomu, že práve kvôli nej nám čoraz reálnejšie hrozí chlad [...]

Amnesty Int. asi obsadili Rusi

07.08.2022

Mimovládna organizácia Amnesty International so sídlom v Londýne a s celosvetovou pôsobnosťou ako svoju hlavnú činnosť uvádza odhaľovanie faktov a vyšetrovanie porušovania ľudských práv a slobôd. Pred pár dňami táto organizácia zverejnila správu, ktorá akože hoax šírený „dezolátmi“ označila za fakt a smutnú realitu. Konkrétne sa jedná o tie hoaxy, [...]

Zelenský prehráva a spolu s ním aj Európska únia

31.07.2022

Na pozadí ozbrojeného konfliktu na Ukrajine a v dôsledku uvaľovania sankcií proti Rusku, ktorých opodstatnený význam popiera nespočetné množstvo výnimiek a ich neustále obchádzanie, Európska únia prichádza o svoje najdôležitejšie a najkonkurencieschopnejšie dodávky energonosičov, čím ohrozuje svoju výrobnú výhodu a zrýchľuje inflačnú vlnu, ktorá prostredníctvom [...]

zdravotne sestry

Lekárski odborári vedia, aké platy im štát núka. Koľko priemerne za rok zarobí lekár, či sestra v EÚ?

19.08.2022 15:57

Lekárske odborové združenie tvrdí, že vláda neprináša riešenie situácie v zdravotníctve. Rokovania o mzdách nemocničných lekárov pokračujú.

Opičie Kiahne

Na Slovensku pribudli dva prípady opičích kiahní

19.08.2022 15:19, aktualizované: 16:01

Celkový počet potvrdených prípadov sa tak zvýšil na 12.

Záporožská jadrová elektráreň / Záporožie / Elektráreň /

Guterres vyzval Rusko, aby neodpojilo Záporožskú elektráreň od Ukrajiny

19.08.2022 14:25

Generálny tajomník OSN tak reagoval na tvrdenia Kyjeva, že Rusi sa to chystajú urobiť.

Richard Stanke, herec

Herec Richard Stanke: Matovič nech skončí. A súčasná vláda pokračuje

19.08.2022 14:24

Igor Matovič je veľmi kontroverzným človekom, ktorého by mal na poste ministra financií nahradiť odborník, tvrdí herec.

Slavěna Vorobelová

Poslankyňa slovenského národa v NR SR.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 172
Celková čítanosť: 1527971x
Priemerná čítanosť článkov: 8884x

Autor blogu

Kategórie