Založ si blog

Šach mat od Gazpromu

USA v zákulisí „zúrivo“ pracujú na tom, aby udržali Európsku úniu jednotnú proti Moskve aj pri poklese dodávok ruského plynu do EÚ, uviedla v stredu CNN s odvolaním sa na amerických predstaviteľov. Čo len potvrdzuje, že čelní predstavitelia únie sú len poslušnými figúrkami v rukách iných.

Ceny plynu na európskom trhu dosiahli v stredu 2 300 dolárov za tisíc kubických metrov – najvyššie úrovne od marca – po tom, čo ruský plynárenský gigant Gazprom znížil dodávky cez plynovod Nord Stream 1 na 20 % svojej maximálnej kapacity. Čo na oboch stranách Atlantiku vyvolalo paniku z možnosti, že členské štáty budú túto zimu zažívať vážny nedostatok plynu a celá situácia sa tiež stane veľkou skúškou európskej odolnosti a jednoty v nepriateľstve voči Rusku.

Gazprom uviedol, že zníženie dodávok je v dôsledku bezpečnostných a technických dôvodov spojených s turbínami, ktoré potrebujú generálnu opravu. Napriek tomu, zdroje CNN však trvali na tom, že išlo v skutočnosti o odvetu za sankcie uvalené EÚ na Rusko za jeho vojenskú operáciu na Ukrajine.

V utorok sa ministri energetiky EÚ dohodli na pláne znížiť spotrebu plynu o 15 % od augusta do budúcej jari, no predstavitelia USA naznačili, že bezprecedentné opatrenie by pravdepodobne nestačilo na vyrovnanie nedostatku. Biely dom vyslal v utorok amerického prezidentského koordinátora pre globálnu energetiku Amosa Hochsteina do EÚ na diskusiu, uvádza CNN. Ja by som skôr povedala, že tento pán Hochstein prišiel do EÚ rozdať úlohy.

Ešte stále si niekto myslí, že EÚ je svojprávne zoskupenie, ktoré koná v záujme svojich občanov? Aké dôkazy občania ešte potrebujú, aby pochopili, že „euroatlantickí demokrati“ sú v skutočnosti len nesvojprávne poslušné postavičky vykonávajúce príkazy Washingtonu, ktorý sa „chlapsky“ bije s Ruskom a Čínou o svetovú nadvládu pomocou tzv. cudzích rúk.

Pomaly dennodenne počúvame, že EÚ ešte nikdy nebola tak jednotná ako je dnes. Pravda je však taká, že EÚ ešte nikdy nebola tak rozhádaná ako je dnes a ani dnes nie je tak rozhádaná ako bude zajtra, pozajtra, v septembri či decembri. Naši predkovia žili v Rakúsko-Uhorsku, ktoré si vyslúžilo nelichotivú prezývku „žalár národov“. Dnes môžeme touto výstižnou prezývkou označiť tiež Európsku úniu, ktorú práve „euroatlantickí demokrati“ premenili na jeden odporný liberálno-fašistický žalár národov.

P.S.: Ale naši vládni predstavitelia nám budú vtĺkať do hláv donekonečna noty, ktoré dostali spoza Atlantiku. Ak náhodou rozmýšľate a viete si spájať súvislosti, nebodaj máte na veci iný názor ste nepriateľ štátu, dezolát, hoaxer alebo rovno ruský agent, ktorému hrozí pokuta, dokonca priam väzenie. Každý režim raz skončí, aj tento. Je to len otázka času, čo myslíte?!

Čaputovej „excelentný“ prejav

30.11.2022

Čaputová sa dovalila do Národnej rady SR, aby tam predniesla nesúrodú zlátaninu, ktorou sa snažila popísať súčasný stav Slovenskej republiky cez jej svetonázorovú optiku. Totiž, excelencia Čaputová dokázala dokopy zlátať bujnejúcu chudobu občanov Slovenska, vojnu na Ukrajine, globálne otepľovanie, drísty o jej predstave demokracie a celé to podčiarkla šírením [...]

Orbánov mokrý sen alebo. ..

24.11.2022

Liberálne „ultras“ v Prezidentskom paláci a tiež na poste ministra zahraničných vecí, neborák Heger ako „najmocnejší“ muž vo vláde, ktorý bez súhlasu svojho straníckeho predsedu Matoviča, nie je schopný urobiť nič, kšeftár Kollár a „opozičná“ SaS. Toto je aktuálna politická reprezentácia Slovenska, ktorá náš národ a občanov SR [...]

„Fakt“ objektívna TA3

23.11.2022

Hoaxy, dezinformácie, konšpirácie, kritické myslenie, dezoláti, opice, fašisti, blokovanie falošných správ, sláva Ukrajine, blokovanie webov a „nebezpečných“ účtov na sociálnych sieťach, ruská propaganda, Najvyšší bezpečnostný úrad musí okamžite konať…toto pomaly dennodenne počúvame z úst tých najväčších demokratov a bojovníkov za slobodu, [...]

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

Jan Lipavský, Rastislav Káče, Alexander Schallenberg.

Káčer sa stretol so šéfmi diplomacií Česka a Rakúska. Diskutovali o situácii na Ukrajine i migrácii

03.12.2022 15:15

Minister Rastislav Káčer ocenil dobré susedské vzťahy a spoluprácu v rámci Slavkovského formátu,

pčolinský Gröhling

SaS vs. Sme rodina: Pčolinský obvinil liberálov, že chcú umelo vytvoriť vládu. Gröhling sa bráni

03.12.2022 13:40

Pčolinský vytkol strane SaS, že toto je už tretia vláda, ktorú chcú povaliť.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Žilinkova 363 vždy zaručene vyčarí Smerákom úsmev na perách

03.12.2022 13:00

Žiadna svetlá budúcnosť. Po páde vlády nás čakajú iba zlé a horšie riešenia, hovorí okrem iného v politickom prehľade týždňa komentátor Marián Repa (podcast)