Založ si blog

Šach mat od Gazpromu

USA v zákulisí „zúrivo“ pracujú na tom, aby udržali Európsku úniu jednotnú proti Moskve aj pri poklese dodávok ruského plynu do EÚ, uviedla v stredu CNN s odvolaním sa na amerických predstaviteľov. Čo len potvrdzuje, že čelní predstavitelia únie sú len poslušnými figúrkami v rukách iných.

Ceny plynu na európskom trhu dosiahli v stredu 2 300 dolárov za tisíc kubických metrov – najvyššie úrovne od marca – po tom, čo ruský plynárenský gigant Gazprom znížil dodávky cez plynovod Nord Stream 1 na 20 % svojej maximálnej kapacity. Čo na oboch stranách Atlantiku vyvolalo paniku z možnosti, že členské štáty budú túto zimu zažívať vážny nedostatok plynu a celá situácia sa tiež stane veľkou skúškou európskej odolnosti a jednoty v nepriateľstve voči Rusku.

Gazprom uviedol, že zníženie dodávok je v dôsledku bezpečnostných a technických dôvodov spojených s turbínami, ktoré potrebujú generálnu opravu. Napriek tomu, zdroje CNN však trvali na tom, že išlo v skutočnosti o odvetu za sankcie uvalené EÚ na Rusko za jeho vojenskú operáciu na Ukrajine.

V utorok sa ministri energetiky EÚ dohodli na pláne znížiť spotrebu plynu o 15 % od augusta do budúcej jari, no predstavitelia USA naznačili, že bezprecedentné opatrenie by pravdepodobne nestačilo na vyrovnanie nedostatku. Biely dom vyslal v utorok amerického prezidentského koordinátora pre globálnu energetiku Amosa Hochsteina do EÚ na diskusiu, uvádza CNN. Ja by som skôr povedala, že tento pán Hochstein prišiel do EÚ rozdať úlohy.

Ešte stále si niekto myslí, že EÚ je svojprávne zoskupenie, ktoré koná v záujme svojich občanov? Aké dôkazy občania ešte potrebujú, aby pochopili, že „euroatlantickí demokrati“ sú v skutočnosti len nesvojprávne poslušné postavičky vykonávajúce príkazy Washingtonu, ktorý sa „chlapsky“ bije s Ruskom a Čínou o svetovú nadvládu pomocou tzv. cudzích rúk.

Pomaly dennodenne počúvame, že EÚ ešte nikdy nebola tak jednotná ako je dnes. Pravda je však taká, že EÚ ešte nikdy nebola tak rozhádaná ako je dnes a ani dnes nie je tak rozhádaná ako bude zajtra, pozajtra, v septembri či decembri. Naši predkovia žili v Rakúsko-Uhorsku, ktoré si vyslúžilo nelichotivú prezývku „žalár národov“. Dnes môžeme touto výstižnou prezývkou označiť tiež Európsku úniu, ktorú práve „euroatlantickí demokrati“ premenili na jeden odporný liberálno-fašistický žalár národov.

P.S.: Ale naši vládni predstavitelia nám budú vtĺkať do hláv donekonečna noty, ktoré dostali spoza Atlantiku. Ak náhodou rozmýšľate a viete si spájať súvislosti, nebodaj máte na veci iný názor ste nepriateľ štátu, dezolát, hoaxer alebo rovno ruský agent, ktorému hrozí pokuta, dokonca priam väzenie. Každý režim raz skončí, aj tento. Je to len otázka času, čo myslíte?!

Zelensky cez palubu

08.06.2023

Popredné americké médiá, The New York Times a The Washington Post, v úzkom časovom rozpätí pohybujúcom sa okolo momentu, keď NIEKTO odstrelil priehradný múr vodnej nádrže Kachovka, zverejnili informácie, ktoré vyvolávajú mnoho otáznikov. Nie je žiadnym tajomstvom, že NY Times slúži ako spravodajský kanál pre americké ministerstvo zahraničia a The Wahington Post plní [...]

Niekto pre niečo poškodil Kachovku

07.06.2023

Na Ukrajine dňa 6.6.2023 NIEKTO vyhodil do vzduchu priehradu obrovskej vodnej nádrže, ktorá zásobuje vodou Krym a Záporožskú jadrovú elektráreň, ktorá je najväčšou v Európe. Ten NIEKTO podľa Ukrajincov sú Rusi a naopak podľa Rusov sú to Ukrajinci. S istotou teraz vieme povedať iba dva nespochybniteľné fakty. Ten prvý je, že priehradný múr, ktorého dĺžka je cca 650 m, [...]

Prokremeľská propaganda z USA

06.06.2023

Je Robert F. Kennedy, Jr. na výplatnej páske Putina? Na Slovensku nedávno „super utajená“ diverzná skupina rozpútala spravodajskú operáciu, ktorej úlohou je vytvoriť dojem, že Rusko sa u nás pokúša zmanipulovať parlamentné voľby a šíriť prokremeľskú propagandu, na čo v igelitových taškách posiela úplatky SMERákom. Tak by som týmto diverzantom chcela dať do [...]

migranti, Brodské , Kúty, hranica,

Krajiny Únie sa dohodli na migračnej reforme. O utečencov sa podelia alebo pomôžu inak

08.06.2023 23:50

Reforma počíta s povinnou solidaritou s krajinami, ktoré sú preťažené žiadateľmi o azyl, rovnako ako s rýchlejším vybavovaním neúspešných žiadostí.

Ukrajina, Cherson, záplava, priehrada

Voda zo zničenej priehrady Kachovka už nedokáže chladiť jadrovú elektráreň

08.06.2023 21:50, aktualizované: 22:33

Hladina vody klesla pod kritickú úroveň. Všetkých šesť reaktorov tejto elektrárne už bolo postupne odstavených.

automobilka PSA, Trnava

Čo ohrozuje 20 tisíc pracovníkov v automobilkách? Zákaz spaľovacích motorov to nie je

08.06.2023 20:36

Európsky parlament môže schválený zákaz spaľovacích motorov od roku 2035 ešte posunúť alebo zrušiť. Ako budú hlasovať naši europoslanci?

žralok

Po útoku žraloka v egyptskej Hurghade zomrel ruský občan

08.06.2023 19:50

Mladý muž mal žiť v Egypte dlhodobo.