Založ si blog

Pomajdanová excelencia predčasné voľby asi nedovolí

Dnes (25.9.2022) sa konajú v Taliansku predčasné parlamentné voľby. Nejdem sa teraz zaoberať tým, čo vyvolalo v Taliansku predčasné parlamentné voľby, ale chcem len poukázať na to, že predčasné voľby sú vo vyspelých demokraciách úplne štandardné (teda, ak Taliansko spĺňa túto euroatlantickú definíciu). U nás sme už tiež mali dočinenia s predčasnými voľbami a tiež vtedy nikto neriešil či je niečo tak samozrejmé vôbec v súlade so základným dokumentom našej “demokratickej” republiky. Až do momentu, kedy pôvodcovia moci v štáte (2 referendové akcie podpísané dostatočným množstvom občanov) začali požadovať odchod pomajdanovej vazalskej vlády, ktorá má krytie od pomajdanovej prezidentky a dokonca dnes už vieme s istotou povedať, že má krytie aj v radoch Ústavného súdu SR. Teraz radšej položím otázku, aby som nebola hneď postavená pred liberálny samosúd bez možnosti obhajoby. Nie je to krytie čisto náhodou od ústavných sudcov, ktorých menoval ešte Kiska?! Aké odvolávanie sa na základné ľudské práva a slobody mať právo byť poslancom NR SR 4 roky? Čo to je za hlúposť, v Taliansku alebo v iných štátoch ako napr. Izrael, Bulharsko, majú nebodaj iné základné ľudské práva a slobody?!

Sú u nás teda reálne predčasné voľby, ak teda máme jestvujúce rozhodnutie Ústavného súdu. No nevyzná sa v tom už ani divá sviňa. Pretože parlamentom prešiel prvým čítaním návrh ústavného zákona, ktorý by mal umožniť vyvolať predčasné voľby (tie už asi nebudú v rozpore so základnými ľudskými právami a slobodami). Finálny návrh ústavného zákona však ešte nebol prijatý. Povedzme, že poslanci NR SR prejavili prvotnú vôľu riešiť niečo také samozrejmé ako sú predčasné voľby návrhom novely ústavného zákona, aby to už žiadny „euroatlantický demokrat“ nemohol spochybňovať. Ako však tento zákon bude znieť vo finále je dnes nejasné a tiež aj to, či vôbec takýto zákon bude na konci celého legislatívneho procesu parlamentom schválený, podotýkam ústavnou väčšinou. Keďže už Sulík avizoval to, že aj keď SaS hlasovala za to, aby sa vôbec mohlo začať rokovať o tomto zákone v druhom čítaní , tak to neznamená, že budú takí benevolentní aj pri ďalších hlasovaniach k predmetnému zneniu zákona. To je prvý signál toho, že celé to je len divadlo pre občanov. Ak by sa teda stal aj zázrak a tento zákon by parlamentom prešiel, tak garantujem Vám, že Čaputová ho nepodpíše a vráti ho naspäť do parlamentu, kde sa bude musieť prelamovať veto prezidentky. Ak by sa aj veto prelomilo, tak stále tento zákon môže naraziť na to, že Ústavný súd SR ho, vzhľadom k tomu ako rozhodol o možnosti predčasných volieb v minulosti, označí za protiústavný a predčasné voľby zostanú už len v slovnej zásobe populistických politikov, ktorí týmto slovným spojením budú aj naďalej oblbovať voličov.

Ja som hlasovala v prvom čítaní za, a dokonca zastávam názor, že predčasné voľby sú legitímnym nástrojom v rukách pôvodcov moci a mali by byť samozrejmosťou. Avšak buďme realisti, pri súčasnou právnom stave, v akom sa Slovensko nachádza, sú predčasné voľby nereálne a vzhľadom na pokročilý čas tohto volebného obdobia a zdĺhavosť legislatívneho procesu, budú skôr riadne voľby ako by tento ústavný zákon nadobudol platnosť a účinnosť.

P.S.: Demokracia u nás nie je pre obyčajných ľudí, demokracia u nás slúži výlučne úzkej skupinke ľudí na dosahovanie svojich vlastných cieľov, prípadne cieľov iných mocností, kľudne aj na úkor nás všetkých. Ľudia, týchto po dobrom asi nevyženieme!

Čaputovej „excelentný“ prejav

30.11.2022

Čaputová sa dovalila do Národnej rady SR, aby tam predniesla nesúrodú zlátaninu, ktorou sa snažila popísať súčasný stav Slovenskej republiky cez jej svetonázorovú optiku. Totiž, excelencia Čaputová dokázala dokopy zlátať bujnejúcu chudobu občanov Slovenska, vojnu na Ukrajine, globálne otepľovanie, drísty o jej predstave demokracie a celé to podčiarkla šírením [...]

Orbánov mokrý sen alebo. ..

24.11.2022

Liberálne „ultras“ v Prezidentskom paláci a tiež na poste ministra zahraničných vecí, neborák Heger ako „najmocnejší“ muž vo vláde, ktorý bez súhlasu svojho straníckeho predsedu Matoviča, nie je schopný urobiť nič, kšeftár Kollár a „opozičná“ SaS. Toto je aktuálna politická reprezentácia Slovenska, ktorá náš národ a občanov SR [...]

„Fakt“ objektívna TA3

23.11.2022

Hoaxy, dezinformácie, konšpirácie, kritické myslenie, dezoláti, opice, fašisti, blokovanie falošných správ, sláva Ukrajine, blokovanie webov a „nebezpečných“ účtov na sociálnych sieťach, ruská propaganda, Najvyšší bezpečnostný úrad musí okamžite konať…toto pomaly dennodenne počúvame z úst tých najväčších demokratov a bojovníkov za slobodu, [...]

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

Jan Lipavský, Rastislav Káče, Alexander Schallenberg.

Káčer sa stretol so šéfmi diplomacií Česka a Rakúska. Diskutovali o situácii na Ukrajine i migrácii

03.12.2022 15:15

Minister Rastislav Káčer ocenil dobré susedské vzťahy a spoluprácu v rámci Slavkovského formátu,