Založ si blog

Trucpodnik Sulík, preč s ním

Nie je náhodou Richard Sulík nepochopeným hrdinom slovenského národa, takým trójskym koňom v radoch „liberálnych ultras“?! Dalo by sa o tom veľa diskutovať, pretože ako majster v povaľovaní liberálnych vlád, v konečnom dôsledku vždy pomohol Slovensku vyhnúť sa totálnej katastrofe a dať mu šancu na záchranu. Lenže, tu si treba jasne povedať, že Sulík zatiahol ručnú brzdu vždy iba vtedy, keď mu niektorý z koaličných partnerov urazil ego alebo nevedel dosiahnuť svoje ciele, či už tie politické, alebo biznisové. Prípadne, keď Riškovi zobrali nejakú jeho hračku alebo mu vykolíkovali ihrisko, na ktorom sa môže hrať, lebo inak dostane po hlave. No skrátka, on nie je žiadnym národným hrdinom, ale iba najznámejším trucpodnikom slovenskej politiky. Také šťastie v nešťastí, taká iskrička nádeje v liberálnych tyraniách. Zariadil povalenie Hegerovej vlády, ale tá vládne ďalej v demisii a bude naozaj „vtipné“, ak teraz SaS dodá svoje podpisy pod tú staronovú Hegerovu 76-tku, ktorá má vládu v demisii udržať pri moci až do riadnych parlamentných volieb v roku 2024. Predsa len, aj keď demonštratívne odišli z koalície, tak opozíciou boli len vtedy, keď to Sulíkovi vyhovovalo a potreboval si niečo vyjednať alebo sa „pobiť“ s Matovičom. Inak vždy poslušne poslanci SaS dodali svoje hlasy na presadenie každej vládnej pohromy pre občanov.

V skratke si vymenujme, kvôli čomu je Richard Sulík dostatočným dôvodom na to, aby sa čo najviac občanov zúčastnilo referenda o predčasných voľbách.

Totiž okrem toho, že je to tvrdý kapitalista, privatizačný „expert“ po vzore „ekonomického vlastizradcu“ Mikloša, ktorého možno považovať za jeho učiteľa a tútora z jeho politického detstva, je aj ekonomickým diletantom, ktorý svojím konaním uštedril národnému hospodárstvo niekoľko tvrdých rán, ktoré nebude ľahké rozdýchať a napraviť. Doteraz neviem pochopiť, prečo mu bolo prednejšie nevyužiť predkupné právo na získanie podielu vo Východoslovenskej energetike, čím by prišlo k 100% ovládnutiu tejto strategickej spoločnosti štátom, ale on toto predkupné právo za pár drobných „daroval“ nemeckej spoločnosti. Ďalšie, čo neviem pochopiť, sú tie jeho drísty o tom, že štát je zlým vlastníkom a pomaly aj samotný chod a existenciu štátu by mala zabezpečovať súkromná podnikateľská sféra. Lenže, keď súkromní špekulanti narobili bordel na trhu so zemným plynom a mnoho občanov sa dostalo do slepej uličky, tak zrazu, keď štátom vlastnená spoločnosť SPP upratovala ten bordel po tých súkromných špekulantoch, tak Sulík si to nevedel vynachváliť. Čo to je za schizofréniu? Ak to „expert“ Sulík nevie, tak štát je najväčším podnikateľom, vlastnícka štruktúra nie je to isté ako manažment spoločnosti a strategické podniky všetkého druhu by mali byť vo výhradnom vlastníctve štátu a ich cieľom by nemalo byť tvorenie zisku. Viď obrovský problém s cenou elektrickej energie dnes, ktorú zapríčinili takí ako Sulík. Keď chce Sulík všetko privatizovať, tak nech sprivatizuje aj stratu spôsobenú tunelovaním spoločností, napr. trestnoprávnym zosobnením alebo hmotnou zodpovednosťou za úmyselne vytvorenú stratu.

To, že si nevie predstaviť nedeľu bez teplých čerstvých rožkov, vieme všetci, ale čo keby si tie rožky upiekol v nedeľu sám v tej svojej špičkovej piecke na pizzu?! Veď on to musí chápať, že aj tí zamestnanci pekárni majú svoje rodiny, s ktorými chcú tráviť čas. Keď on bez svojej dcéry zjavne nevedel na pracovnej ceste v Dubaji vydržať ani pár dní a nechal si ju doviezť vládnym špeciálom. Tak človek by od neho aj čakal trochu empatie s ostatnými spoluobčanmi, ktorí majú tiež deti a sú z tej „nižšej“ kasty ako on a jeho rodina.

To najhoršie, čo Sulík urobil Slovensku je to, že jeho dnešný úhlavný nepriateľ, politický sok a zároveň jeho bývalý kamarát, politický partner, ktorého práve on dostal do parlamentu a uviedol ho do vysokej politiky, je práve Igor Matovič, ktorý sa dostal prvýkrát do parlamentu na Sulíkovej kandidátke. Ďakujeme Riško, nikdy ti to nezabudneme a ani neodpustíme!!

K referendu o predčasných voľbách treba prísť aj kvôli Richardovi Sulíkovi, pretože dosť bolo privatizácie a páchania ekonomickej vlastizrady, preč s ním.

P.S.: Netreba zabúdať na to, že Sulík v čase lockdownov podporoval takmer všetky šialené opatrenia Igora Matoviča, bol spolupáchateľom celoplošného testovania a aj napriek tomu, že slobody má neustále plné ústa, tak bol kolaborantom pri rozdávaní modrých kartičiek, v dobrovoľne násilnom „včeličkovaní“ tliachal niečo o slobode a zodpovednosti a podporoval šikovanie a buzeráciu občanov, ktorí sa nechceli podvoliť sociálnemu a medicínskemu experimentu. Netreba zabúdať na to, že keď mohol povaliť vládu, ktorá tu za asistencie excelencie Čaputovej odstraňovala základné ľudské práva a slobody za použitia fašistických praktík, tak Sulík len naoko vzdoroval, resp. kládol si podmienky, ale vládu nepovalil a vždy kolaboroval s matovičovo-hegerovo-čapustovským režimom na všetkých jeho zverstvách proti slovenskému národu a občanom SR.

Demokratická schizofrénia „liberálnych demokratov“

02.02.2023

Hovorí sa, že kde končí zdravý rozum, tam začína vojenská logika. V skratke to znamená, že to, čo nám v bežnom živote príde doslova nelogické a proti zdravému rozumu, tak pri tvorbe vojenskej taktiky alebo stratégie to môže znamenať aj víťazstvo alebo prežitie. Ako môžeme dnes vidieť v prostredí slovenskej politiky, tak odvolaná vláda a jej koaliční [...]

Naďove dary kyjevskému korupčnému režimu

27.01.2023

Témou dnešných dní na Slovensku sú hlavne predčasné parlamentné voľby, ktoré sa akoby schválne prekrývajú s vyostrovaním zástupného konfliktu NATO vedeného ukrajinskými rukami proti jadrovej superveľmoci. Kyjevský režim, ktorý sa správa ako nonstop pod vplyvom nejakých narkotík, neustále požaduje ďalšiu a ďalšiu vojenskú pomoc od Západu. Od ľahkých zbraní, [...]

Kurátorka Čaputová, preč s vládou pod jej ochranou

21.01.2023

Hlavná kurátorka Hegerovej vlády v demisii zrazu trvá na predčasných voľbách! Verí tejto falošnici falošnej ešte niekto?! Teda, samozrejme mám na mysli tú zdravú časť populácie a nie tú jej dúhovú, progresívno-liberálnu sektu, ktorá ju má za nedotknuteľnú modlu. To proste zdravá hlava neberie. Čaputová tu 3 roky robí všetko proti konaniu predčasných volieb. [...]

Peter Stachura

Do KDH vstúpil tajomník exministra Krajčího

07.02.2023 11:35

Stachura bude tímlídrom pre zdravotníctvo.

zeman

Zeman sa lúči s úradom aj Slovenskom. Oficiálny program začal prehliadkou čestnej stráže

07.02.2023 11:20

Zemanova cesta na Slovensko je súčasťou tradície, keď český či slovenský prezident pred skončením mandátu zavíta do druhého štátu bývalej federácie.

Radovan Potočár

Vypadol vám prúd? Skontrolujte si spotrebiče, môžu byť poškodené, radí odborník

07.02.2023 11:16

Snehová kalamita cez víkend spôsobila, že mnohí zostali dlhé hodiny bez elektriny. Radovan Potočár, šéfredaktor stránky energie-portal.sk vysvetľuje, ako v domácnosti minimalizovať negatívne dôsledky.

výpadky elektriny v obci Sklené

Život bez elektriny je pre nich rutinou. Navštívili sme obec s najčastejšími výpadkami prúdu

07.02.2023 11:16

Pre obyvateľov Skleného sú výpadky prúdu bežnou súčasťou života po celý rok. Obec sa totiž nachádza v lokalite, kde k nim dochádza najčastejšie na Slovensku.