Založ si blog

Kollárov biznis cez mŕtvoly

Provinčný biznismen Boris Kollár, pri príležitosti návštevy nového česko-amerického prezidenta Pavla chtiac či nechtiac doslova strhol masky a odhalil skutočné ksichty, a to nielen seba, ale rovno všetkých hlásateľov americkej slobody, demokracie a hlavne biznisu. Totižto vo svojom vyjadrení, len v menšom, objasnil skutočný cieľ vojny na území Ukrajiny a skutočný dôvod, pre ktorý museli zomrieť a naďalej aj zomierajú státisíce nevinných ľudí v tomto bratovražednom boji, ktorý udržiava v chode nepríčetný kyjevský režim dotovaný dolármi len vďaka vojenskej pomoci zo Západu, vrátane Slovenska. A kvôli čomu?!

„Keď teraz pomáhame Ukrajine, tak budeme trvať na tom a požadovať to aj od nášho partnera na Ukrajine, že v prípade povojnovej obnovy budú Slovensko a rovnako aj Česká republika zapojené do obnovy,“ uviedol Kollár. Poznamenal, že korektná a šľachetná pomoc Ukrajine je prvým krokom. „Druhým je obnova a tam budeme trvať na tom, aby sme sedeli pri stole, aby sme naše firmy a ekonomiku mohli potiahnuť, ako kompenzáciu za pomoc,“ doplnil Kollár.

Kollár zacítil dolár, tak to prostoducho vytrúbil do celého sveta a prezradil tým zákerný biznis model západnej „elity“ ako si zabezpečiť bezbrehý zisk. Totižto logika tohto biznis modelu nie je postavená na snahe čo najskôr dosiahnuť mier. A nikdy ani nebola, veď to už potvrdila aj napr. Merkelová, keď sa vyjadrila v tom zmysle, že Minské dohody neboli o mieri, ale iba o získaní času na vyzbrojenie Ukrajiny, ktorá mala vyprovokovať ozbrojený konflikt proti Rusku, ktoré nemôže prehrať, lebo je jadrovou veľmocou. A keď sa na Ukrajine minú zbrane a munícia, tak sa spustí „Plán obnovy“. Nezabúdajme však na to, že v rámci balíčka pomoci Ukrajine boli aj sankcie uvalené EÚ na Rusko, ktoré teda vo veľkej miere zapríčinili deindustrializáciu európskej ekonomiky, a teda to najväčšie „bremeno“ obnovy Ukrajiny bude aj vďaka sankciám na pleciach amerických korporácií. A pre takých provinčných biznismenov ako je Kollár, zostanú len omrvinky, ak vôbec.

Lenže netreba zabúdať na to, že americká ekonomika je v totálnom rozklade, je pár sekúnd pred kolapsom, ak sa teda neudeje niečo zásadné. Chrbticou americkej ekonomiky však nie je sloboda a demokracia, ale vojensko-priemyselný komplex, ktorého chápadlá sú roztiahnuté po celom svete. A keď nejaké monštrum žije z vojny, tak nikdy nebude bojovať za mier. A tentokrát sa bavíme o samotnom prežití tohto monštra, preto si treba oprávnene klásť otázku či sa to skončí na Ukrajine, alebo či sa konflikt rozšíri aj do ďalších štátov. Pretože, čím viac vojen, tým väčší zisk. Nebude náhoda, že čínske spravodajské služby zverejnili správu, že USA sa pokúšajú rozpútať 3. svetovú vojnu kvôli tomu, aby sa zachránili pred bankrotom a udržali si svoju hegemóniu. A keď sa nad tým zamyslíme, ako to všetko do seba zapadá, tak nám vyjde, že ten svetový policajt č. 1 bol po celý čas tým svetovým vrahom č. 1.

Nedovoľme zatiahnuť Slovensko do tejto vojny!

P.S.: Ruský rubeľ je krytý zlatom, pretože má stanovený pevný výmenný kurz za zlato. Americký dolár síce nie je krytý zlatom, ale minimálne je pokrytý krvou, a to hlavne nevinných obetí.

Rusko a Čína ako kati dolára

21.03.2023

Návšteva čínskeho prezidenta v Moskve, ktorá je predovšetkým o upevnení strategického partnerstva medzi týmito štátmi a pokračujúceho sa zbližovania medzi nimi, stojí za povšimnutie, pretože práve v Moskve sa v najbližších dňoch rozhodne o tom, akým smerom svet vykročí. Jedno je isté, USA ako svetový policajt a hegemón za zahanbujúceho skučania a agresívneho [...]

Sliepky a hady v parlamente, MIGY už možno na Ukrajine.

20.03.2023

Odvolaná vláda, ktorá si naďalej bez hanby úraduje a svojvoľne si určuje, aké kompetencie jej prináležia, nás zaťahuje do vojny. Ignorujú parlament, ignorujú vôľu občanov. A parlament namiesto toho, aby adekvátne reagoval na túto aroganciu a drzosť presluhujúcej vlády, si celý minulý týždeň riešil také nepodstatné blbosti ako trest odňatia slobody za zjedenie [...]

„Šroty“ majú zrazu cenu 900 mega

17.03.2023

Varovanie k poslaniu slovenských MIG-29 na Ukrajinu prišlo už aj od Spojených štváčov amerických (SŠA)!! Aj keď sa presluhujúci služobník SŠA Naď toto dôrazné varovanie, aby sme MIG-29 na Ukrajinu v žiadnom prípade neposielali, snaží verejnosti prezentovať ako pre Slovensko veľmi výhodný obchod, tak práve preto sa k tomu treba stavať mimoriadne kriticky a opatrne. To, [...]

Petr Kellner

Pád prežil, čakanie na záchranu nie. Kellnerová žiada nové vyšetrovanie smrti manžela

02.04.2023 10:43

Český miliardár zomrel na Aljaške v roku 2021.

SR Petržalka električková trať výstavba situácia BAX

Najväčšie sídlisko v strednej Európe. Petržalka má 50

02.04.2023 10:17

Pôvodných zhruba 1 800 rodinných domov v Petržalke padlo výstavbe za obeť. Bývalo v nich 15-tisíc ľudí.

vojna na ukrajine

Generál Šedivý pre CZDefence: Veľa západných politikov nepozná skutočný stav vecí na Ukrajine

02.04.2023 09:40

Rusko zmenilo svoj prístup v bojoch na Ukrajine, povedal bývalý náčelník Generálního štábu českej armády generál Jiří Šedivý.

fínsko

Fíni si volia nový parlament, favoritom pravicové strany. Ako obstojí Marinová?

02.04.2023 09:10

„Trend pravicovejších strán vo Fínsku naberá na sile," povedal Juko Rahonen z výskumného inštitútu E2.