Založ si blog

Američania si hľadajú ďalšie „obetné baránky“

S blížiacim sa samitom BRICS (22 – 24. august 2023) sa vyostruje aj súboj o svetovú nadvládu, resp. existenčný zápas medzi tzv. globalistami (v ich ponímaní „kovaní demokrati“) s túžbou po jednej svetovláde, ktorá bude podľa seba ovládať všetky národy sveta a rozhodovať o ich budúcnosti a suverénnymi národmi, ktoré túžia po skutočnej slobode a chcú o svojej budúcnosti a budúcnosti svojich ďalších generácií rozhodovať samostatne, bez zásahov zvonka, vydierania a sankcionovania od samozvaného hegemóna.

Podľa oficiálnych informácií čelných predstaviteľov združenia BRICS sa na nadchádzajúcom samite budú prijímať noví členovia a taktiež je avizovaný vznik novej svetovej meny krytej zlatom, teda priama konkurencia dolára, ako rezervnej meny krytej akurát tak aroganciou americkej politiky. Aby ste pochopili vážnosť situácie z pohľadu samozvaného hegemóna, tak o členstvo požiadali aj tieto štáty: Saudská Arábia, Spojené arabské emiráty, Kuvajt a Nigéria – na ropu a zemný plyn extrémne bohaté štáty, ktoré boli dlhodobo pod vplyvom USA, ktoré sa snažia všemožne svoju dnes už len domnelú hegemóniu zachrániť za každú cenu, ale všetko, čo robia, im len zhoršuje medzinárodné vzťahy a oslabuje pozíciu a dôveryhodnosť. Zo svetového policajta č. 1 sa pomaly ale isto stáva svetový vyvrheľ č. 1.

A svetovým vyvrheľom č. 1 budú preto, že namiesto diplomacie sa snažia vyvolávať a vytvárať konflikty, vrátane ozbrojených, kde sa len dá. Provokujú Čínu cez Taiwan a Južnú Kóreu. Vyvolali konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom a snažia sa tento konflikt rozšíriť cez svoje bábkové vlády ďalej do východnej a strednej Európy. Likvidujú ekonomiku Európskej únie a ženú Francúzsko do rozpútania krviprelievania v Afrike. A toto všetko je „len“ aktuálna realita a ani sa nemusíme pozerať do ich krvavej minulosti. Len tá krv, ktorú prelievali a prelievajú ani nebola a nie je ich. Možno pár kvapiek v obrovskom mori.

My, ako Slovensko, nemáme dostatočný geopolitický „výtlak“, aby sme vedeli ovplyvniť celosvetové geopolitické a geoekonomické pohyby, ale to neznamená, že máme stáť bokom. Dnes sa nás veľmi dotýka to, čo spôsobili spojení štváči americkí na Ukrajine. A dnes nám reálne hrozí, že sa vojna rozšíri našim smerom, ale mienkotvorne sa tváriace médiá hlavného prúdu neprikladajú dostatočnú vážnosť eskalácií napätia a „napínaniu svalov“ zo strany poľskej vlády. Čaputovej vláda, bez dôvery Národnej rady SR, občanov necháva v neistote a ten etalón dokonalosti z Prezidentského paláca a zároveň hlavná veliteľka ozbrojených síl SR, ktorá dennodenne dostáva na stôl zvodky aj od vojenského obranného spravodajstva, by mala vedieť, čo si to pre nás spojení štváči americkí prichystali, teda ak tie zvodky vôbec číta a či im aj rozumie. Proste slovenský národ a občania SR sú odkázaní len a len na seba, väčšina poslancov Národnej (z)rady SR, vláda SR, prezidentka SR na nich zvysoka kašlú a to až tak, že sa ani neunúvajú informovať ich o závažnosti situácie v našich susedských štátoch, s ktorými sme dokonca v jednom vojenskom pakte a v prípade napadnutia ich zvrchovaného územia môžu od nás požadovať pomoc, vrátane vojenskej! Ale, v tom tichu je predsa len čosi počuť,…že asi niečo nekalé chystajú, nejakú ich ďalšiu zradu na národe…!

P.S.: Priatelia, ide sa do finále majstrovstiev sveta v „šachu“ – hrubá arogantná sila proti zdravému a bystrému rozumu. Kto zvíťazí a za ktoré figúrky budeme ťahať my?! Počkať, predsa to my sme tie figúrky!!

Otázkou je, či padne režim

28.09.2023

Padne režim?! Toľko očakávané predčasné voľby sa nezadržateľne blížia. Občania Slovenska na ne čakajú od februára 2020, kedy sa k moci dostal amatérsky, nenávistný, protislovenský, proukrajinský, proamerický, probruselský provojnový propfizerovský zločinecký režim reprezentovaný Matovičom, Hegerom, Kollárom, Sulíkom, Remišovou, Naďom, Kolíkovou, Pročkom, [...]

Útlocitná Čaputová útočí na emócie voličov

18.09.2023

Útlocitná Čaputová podala na súd civilnú žalobu na Fica. Dôvodom sú údajné hrubé klamstvá a vymyslené obvinenia, ktoré o nej Fico neustále šíri. Útlocitná priznala, že si je vedomá toho, že ako verejne činná osoba je povinná znášať vyššiu mieru kritiky, ale údajne nie je povinná znášať stupňujúce sa verejné šikanovanie a bezdôvodné obviňovanie z [...]

Choroba s názvom Progresívne Slovensko

15.09.2023

Priatelia, pozrela som si volebný program „Plán pre budúcnosť“ tejto extrémistickej strany plnej kadejakých dúhových súdruhov, radikálov, protinárodných živlov a hlavne „odborníkov a odborníčok na dôstojnú budúcnosť Slovenska“, ktorý by sa mal skôr volať – „Presunieme všetkých kamošov z pofidérnych mimovládok a všetkých progresívnych aktivistov do [...]

Kevin McCarthy

Republikánski rebeli odvolali svojho šéfa Snemovne, prvýkrát v americkej histórii

03.10.2023 23:00

Republikán Kevin McCarthy prišiel o funkciu predsedu americkej Snemovne reprezentantov.

Taliansko, havária, autobus

Pri Benátkach sa zrútil autobus, zahynuli dve desiatky ľudí

03.10.2023 22:25

Najmenej 21 mŕtvych si v utorok vyžiadala nehoda autobusu neďaleko talianskych Benátok. Autobus sa zrútil z nadjazdu, uviedol starosta mesta podľa talianskych médií.

futbal, futbalová lopta, futbalová bránka, sieť, gól

Na Spiši zahynul 6-ročný chlapec, spadla na neho futbalová bránka

03.10.2023 22:11

Futbalová bránka privalila šesťročného chlapca v Iliašovciach, neprežil to. O nešťastí informovala televízia Markíza.